Druga połowa także dla Chemika. Bydgoszczanie wiceliderem

Dodano: 25.02.2023 | 14:32

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Notecią Łabiszyn.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali w sobotnim meczu 4 ligi z Notecią Łabiszyn 4:0. Dziś rozegrano jedynie drugą połowę, która z powodu warunków atmosferycznych nie odbyła się jesienią.

W listopadzie w Łabiszynie obie drużyny zdołały rozegrać tylko  45 minut, po czym opady śniegu uniemożliwiły dalszą rywalizację przy stanie 1:0 dla Chemika. Meczu nie udało się dokończyć w grudniu, więc druga połowa odbyła się dziś. Z uwagi na dbałość o stan murawy naturalnej spotkanie rozegrano na sztucznym boisku w Bydgoszczy.

Już trzy minuty po wznowieniu spotkania Piotr Siekirka podwyższył na 2:0. Ten sam piłkarz mógł zdobyć kolejną bramkę, gdy minął rywala i wyszedł sam na sam z Jakubem Bagińskim. Były bramkarz dobrze się jednak spisał i obronił strzał.

Dwubramkowe prowadzenie Chemika utrzymywało się przez większość czasu. W końcówce bydgoszczanie zadali jednak dwa ciosy – w 87. minucie Patryk Perliński zdobył bramkę strzałem głową po rzucie rożnym, a 60 sekund później ustalił wynik meczu na 4:0. Mógł strzelić jeszcze jednego gola, ale w dość niespodziewanej sytuacji sam na sam lepszy okazał się Bagiński.

Po zwycięstwie z Notecią chemicy awansowali na drugie miejsce w tabeli – z dwoma punktami straty do Włocłavii. Za tydzień zagrają w Pucharze Polski KPZPN z Rawysem Raciąż.