Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dystrybutory darmowej kranówki stanęły na Politechnice Bydgoskiej. To efekt współpracy z MWiK

Dodano: 07.07.2023 | 12:18

Na zdjęciu: Do picia kranówki z dystrybutorów postawionych w budynkach PBŚ zachęcają prezes MWiK Stanisław Drzewiecki i rektor uczelni prof. Marek Adamski.

Fot. Ryszard Wszołek/PBŚ

Politechnika Bydgoska wspólnie z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją zachęca do picia bydgoskiej kranówki zamiast wody butelkowanej. W budynkach uczelni zamontowano specjalne dystrybutory.

Jak informuje uczelnia, 19 dystrybutorów z bydgoską kranówką ustawiono na terenie budynków uczelni na początku lipca. Mogą z nich korzystać pracownicy i studenci Politechniki Bydgoskiej – i to całkowicie za darmo. Przed oddaniem dystrybutorów do użytku, woda została przebadana. Warto dodać, że sprzęt umożliwia pobór wody niegazowanej, ale również gazowanej.

Bydgoska kranówka jest bardzo dobrej jakości, nawet lepsza od wody butelkowanej, co potwierdzają regularnie prowadzone badania. Kranówka w Bydgoszczy jest wodą średniozmineralizowaną, co oznacza, że dostarcza wielu niezbędnych dla zdrowia minerałów, ale jednocześnie jej spożywanie nie wymaga konsultacji lekarskich, tak jak w przypadku wód wysokozmineralizowanych czy uzdrowiskowych – mówi Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Sztuczna inteligencja w służbie MWiK. „Wodociągi” podpisały ważny kontrakt


W ramach popularyzacji picia wody bydgoskiej, pracownicy uczelni otrzymają butelki wielokrotnego użytku. – Wspólnie z MWiK-iem zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń i do picia kranówki. To woda dobrej jakości i dostępna bezpłatnie dla studentów oraz pracowników – podkreśla prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Rektor uzupełnia, że przy wprowadzeniu dystrybutorów ważny dla uczelni jest także aspekt ekologiczny. – Ograniczając zużycie wody butelkowanej, produkujemy bowiem mniej plastikowych odpadów. W okresie letnim, na potrzeby uczelni wykorzystywaliśmy dotychczas ponad 20 tys. butelek wody – dodaje Adamski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Politechnika Bydgoska tworzy wydział medyczny. Jest umowa z Centrum Onkologii