Kacper Stępniak uzyskał kwalifikację na MŚ Ironman. To najbardziej prestiżowe zawody na świecie
Dodano: 26.12.2023 | 07:47Na zdjęciu: Kacper Stępniak od kilku lat prezentuje bardzo wysoki poziom
Fot. Materiały zawodnika
Kacper Stępniak – triathlonista z Niemcza w gminie Osielsko uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman. To najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie.
Kacper Stępniak od kilku lat prezentuje bardzo wysoki poziom. W tym roku wygrał zawody Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. 3:37.41 – to czas w którym pokonał 1,9 km pływania, 90 km roweru oraz 21,1 km biegania. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 1/2 Ironman.
W tym roku zawodnik Pho3nix GVT Team chciał wystartować podczas listopadowych zawodów Ironman Israel. Z wiadomych przyczyn impreza została odwołana. Postanowił zatem wystartować w Ironman Floryda. Był to jego drugi start w życiu na dystansie Ironman (3800 metrów pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42 km biegu). Zawody były bardzo mocno obsadzone. Polak z wody wyszedł jako trzeci, w wyścigu kolarskim kilkukrotnie wysuwał się na prowadzenie – ostatecznie pokonał on trasę w 7 godzin 42 minuty i 3 sekundy, co dało drugie miejsce. Przegrał jedynie z Rudym von Bergiem – czwartym zawodnikiem świata. Ogólnopolskie media okrzyknęły, że to jeden z największych sukcesów w polskim triathlonie.
Dzięki uzyskanemu wynikowi triathlonista spod Bydgoszczy uzyskał awans na legendarne Mistrzostwa Świata Ironman, które odbędą się w październiku 2024 roku na Wyspie Kona (Hawaje – USA).
- Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie biorą udział w kursach zawodowych. Ma to otworzyć możliwości powrotu na rynek pracy - 31 grudnia 2025
- Koncert świąteczny w Koronowie. Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta - 31 grudnia 2025
- Co z budową „orlika” w Wierzchucinie Królewskim? Przetarg na sporządzenie dokumentacji unieważniony - 31 grudnia 2025




![Gmina Osielsko ufundowała radiowóz dla policjantów z Niemcza [ZDJĘCIA] radiowóz dla posterunku w niemczu](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/01/radiowoz-dla-posterunku-w-niemczu-150x150.jpg)



