Zawisza gromi na wyjeździe po hat-tricku Mikity. Wda też wygrała

Dodano: 26.10.2024 | 16:37

Na zdjęciu: Zawisza wygrał w sobotę z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Świetna sobota dla Zawiszy Bydgoszcz i Wdy Świecie. Niebiesko-czarni wysoko pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce, a beniaminek wygrał z liderem tabeli!

Bydgoszczanie objęli prowadzenie w 19 minucie po golu Patryka Mikity. 240 sekund później ten sam piłkarz podwyższył na 2:0, a jeszcze przed przerwą Maciej Kona zdobył trzecią bramkę. W końcówce Mikita skompletował hat-tricka, ustalając wynik na 4:0. Tym samym były napastnik Legii Warszawa ma na swoim koncie już 8 goli w 8 rozegranych meczach. Czyni go to najlepszych strzelcem rozgrywek, choć zadebiutował dopiero w 7. kolejce.

Dzięki temu zwycięstwu Zawisza przesunął się na czwarte miejsce w tabeli. Do lidera traci już tylko sześć punktów. Stało się tak, gdyż zajmujący pierwsze miejsce Sokół Kleczew przegrał w sobotę z Wdą Świecie 0:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 19 minucie Kacper Bogusiewicz. Dzięki temu Wda zajmuje bardzo dobre ósme miejsce, mając tylko punkt mniej niż Zawisza.

W następnej kolejce Zawisza zagra na wyjeździe z Kotwicą Kórnik (sobota, 2 listopada, 14:00), a Wda pojedzie do Swarzędza (sobota, 2 listopada, 12:00).