Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz traci restaurację. Zamyka się przed Sylwestrem

Dodano: 28.12.2025 | 19:42

Na zdjęciu: W Mamie serwowano m.in. dania kuchnii gruzińskiej.

Fot. archiwum

Bydgoszcz traci kolejny lokal gastronomiczny. Z mapy restauracji znika „Mama”.

Restauracja „Mama” funkcjonowała na bydgoskim rynku od wakacji 2019 roku. W lokalu przy Poznańskiej 12 serwowano kuchnię świata – głównie wschodnią (ormiańską, gruzińską i ukraińską), ale też pizzę i inne specjalności. Pandemia utrudniła funkcjonowanie gastronomii, ale lokal przetrwał covidowe fale. W 2022 roku „Mama” miała jednak kilkumiesięczną przerwę w funkcjonowaniu. Restauracja miała kilka sal oraz tarasy z widokiem na Wyspę Młyńską.

Wraz z końcem 2025 roku kończy się też historia „Mamy”. – Z pewnością nie jest to post, który chcieliśmy pisać…ale niestety każda historia ma swój finał. Po wielu wspólnych chwilach zamykamy drzwi naszej restauracji – czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych lokalu. Właściciele dziękują w nim wszystkim gościom, całemu zespołowi i przyjaciołom, którzy byli częścią tego miejsca.

„Mama” będzie jeszcze czynna jutro i we wtorek (29 i 30 grudnia). Dalsza przyszłość lokalu przy Poznańskiej 12 nie jest znana. Zamknięcie „Mamy” to kolejna tego typu informacja ze świata gastronomii: w ostatnich tygodniach przestał funkcjonować lokal Jatki 6, a także Restauracja Sowa na Mostowej (przedstawiciele sieci zapewnili jednak, że w jej miejscu powstanie „nowy koncept gastronomiczny”).