Konkurs na zabudowę terenu przy Rycerskiej rozstrzygnięty. Budowa ma ruszyć w 2019 roku
Dodano: 05.01.2018 | 11:51BTBS rozstrzygnął konkurs na koncepcję zabudowy terenu przy pętli Rycerska
Na zdjęciu: Teren, na którym powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa.
Fot. Błażej Bembnista
Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło konkurs na koncepcję zabudowy mieszkaniowej na terenie przy pętli Rycerska.
W najbliższych latach na Bocianowie planowane są inwestycje, które zmienią oblicze zaniedbanego zakątka miasta. Niebawem rozpoczną się konsultacje w sprawie nowego projektu Moderator Inwestycje, który złożył wniosek o rozbiórkę budynku po dawnym dworcu towarowym. Na terenie w pobliżu trasy W-Z ma powstać nawet do 1500 mieszkań.
WIĘCEJ: Wielka inwestycja przy pętli Rycerska. Powstanie nawet do 1500 mieszkań
Plany na zagospodarowanie obszaru przy pętli Rycerska – dokładniej przy ulicy Zygmunta Augusta – ma też BTBS. W październiku ogłosiło ono konkurs na zaprojektowanie koncepcji architektonicznej. Wzięły w nim udział trzy pracownie.
28 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie rywalizacji architektów. Pierwszą nagrodę (pięć tysięcy złotych) i zaproszenie do negocjacji w sprawie wykonania projektu otrzymała firma PROAMAR. Już wcześniej realizowała ona wizję budynków dla BTBS – m. in. przy ul. Grunwaldzkiej czy Posłusznego. Drugie miejsce zajął projekt pracowni Arsplan Grzegorza Rosy, a trzecią – Studiu Projektowemu MUFA. Wszystkie z nich mają swoją siedzibę w Bydgoszczy.
Jak poinformował radca prawny BTBS Krzysztof Ludwiczak, niebawem odbędzie się prezentacja zwycięskiego projektu.
– W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję o tym, w jaki sposób BTBS zaprezentuje wszystkie prace. Może to odbyć się w siedzibie BTBS, w Wydziale Administracji Budowlanej, albo w ratuszu. Na pewno projekty zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej – informuje Ludwiczak.
Radca określił też najbliższe działania w kwestii realizacji inwestycji. Budowa kompleksu ma rozpocząć się w przyszłym roku.
– W najbliższym czasie, zgodnie z procedurami, będziemy negocjować z autorem zwycięskiej pracy. Potem podpiszemy umowę. Po opracowaniu projektu zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Liczę, że budowa ruszy w przyszłym roku, po otrzymaniu promesy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wtedy ogłosimy przetarg i wyłonimy wykonawcę. Warto pamiętać, że wcześniej trzeba będzie dokonać też rozbiórek – podaje Ludwiczak.
- Posłowie Bogucki i Schreiber przekonują: Sytuacja finansowa samorządów nie uległa zmianie - 11 grudnia 2024
- Konfederacja z rózgą dla rządu Tuska. „Tłuste koty PiS-u zostały zamienione na tłuste koty KO i PSL” - 11 grudnia 2024
- Sztuka wychodzi z Politechniki. Uczelnia nawiązała współpracę z III LO - 11 grudnia 2024