Astoria z trzecią porażką. W Łańcucie nie miała większych szans

Dodano: 17.10.2015 | 21:58
Piotr Robak

W sobotę bydgoszczanie grali bez Pawła Lewandowskiego i Mateusza Fatza.

Na zdjęciu: Piotr Robak zdobył w meczu z Sokołem 10 punktów.

Trzeciej porażki w bieżącym sezonie doznali koszykarze Astorii Bydgoszcz. Osłabiona drużyna Przemysława Gierszewskiego przegrała w sobotę w Łańcucie.

Drużyna Astorii przystąpiła do meczu osłabiona brakiem Pawła Lewandowskiego i Mateusza Fatza, którzy w ostatnich dniach nabawili się drobnych urazów. Brak ważnych zawodników był widoczny w spotkaniu z wymagającym rywalem i bydgoszczanie nie byli w stanie sprawić niespodzianki. Po pierwszej połowie spotkania przegrywali 26:41. Nieco lepiej było w trzeciej kwarcie, którą drużyna Przemysława Gierszewskiego przegrała tylko jednym punktem, ale w ostatniej odsłonie spotkania ponownie stroną przeważającą byli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 79:50.

W zespole Astorii najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Dorian Szyttenholm, który zapisał na swoim koncie 15 oczek. Oprócz niego jeszcze Piotr Robak i Mikołaj Grod zaliczyli dwucyfrową zdobycz punktową. Kolejny mecz bydgoscy koszykarze rozegrają już w środę, gdy we własnej hali podejmą Noteć Inowrocław. Początek derbowego spotkania w Artego Arenie o godzinie 19:30.