Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny sklep sieci Action w Bydgoszczy. Tym razem w Fordonie

Dodano: 24.11.2022 | 10:28

Na zdjęciu: Action Fordon będzie mieścił się w pawilonie przy ulicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 2, obok skrzyżowania z Pelplińską.

Fot. Alicja Chrobak

Sieć Action otwiera drugi sklep w Bydgoszczy. Będzie się on mieścił w Fordonie.

Action to holenderska sieć dyskontów, oferująca artykuły codziennego użytku oraz produkty sezonowe w atrakcyjnych cenach. Klienci znajdą tu m.in. artykuły higieny osobistej, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje.

Pierwszy sklep Action w Bydgoszczy został otwarty prawie rok temu w Galerii Pomorskiej. Teraz przyszedł czas na uruchomienie drugiego sklepu sieci – tym razem zostanie on uruchomiony w Fordonie. Marka, wyczekiwana przez wielu klientów, wedle wstępnych deklaracji właściciela miała zagościć w Galerii Fordon – ostatecznie jednak Action wybrał sąsiednią lokalizację.

Action Fordon będzie mieścił się w pawilonie przy ulicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 2, obok skrzyżowania z Pelplińską. W powstałym kilka lat temu budynku początkowo mieścił się Polomarket, a ostatnio – sklep meblowy Abra i hurtownia kosmetyczna. Kilka tygodni temu dotychczasowi najemcy opuścili obiekt, co uruchomiło lawinę spekulacji na temat jego zagospodarowania.

Opustoszały pawilon szybko znalazł jednak najemcę: od kilku dni trwa remont pawilonu i przygotowanie go pod potrzeby sieci Action. Ta poinformowała już o uruchomieniu sklepu w tej lokalizacji na swojej stronie internetowej.

Action Fordon. Kiedy otwarcie?

Sieć Action na swojej stronie internetowej oznaczyła sklep w Fordonie na razie jako zamknięty. Pod rozpiską godzinową pojawiła się jednak wzmianka z możliwą datą otwarcia nowego punktu holenderskiej sieci – wszystko wskazuje na to, że nastąpi to w czwartek, 8 grudnia.

Action Fordon nie w Galerii Fordon. A co w niej powstanie?

Fordoński Action będzie mieścił się tuż obok Galerii Fordon. Centrum handlowe przy ulicy Skarżyńskiego przechodzi obecnie zmiany – w ostatnich miesiącach opuściło je kilku dotychczasowych najemców (m.in. sala zabaw Pikobelo czy sklep z produktami z Chin). Nowy właściciel Galerii – Keen Property Management – rozpoczął jej rekomercjalizację od otwarcia na poziomie -1 sklepu JYSK XL.

Kolejną nowością było podpisanie umowy z siecią odzieżową Sinsay. Sklep powstaje na pierwszym piętrze galerii i zajmie powierzchnię 900 mkw. Prace wykończeniowe dobiegają końca, lecz wciąż nie jest znana data otwarcia fordońskiego Sinsaya – planowano je na pierwszą połowę listopada, ale termin nie został dotrzymany. Według przedstawiciela Keen Property, w Sinsayu będzie można zakupić odzież dla dzieci, odzież męską i artykuły domowe.

Na ostatniej kondygnacji, na których mieścił się klub Cross i Fitness Fordon, od miesięcy powstaje siłownia CityFit. Początkowo zapowiadano, że zostanie ona otwarta już wiosną, ale ten termin nie został dotrzymany. Obecnie CityFit podaje, że klub fitness w Galerii Fordon ma być otwarty do końca 2022 roku. Problemem, który utrudnił otwarcie siłowni była kwestia wytrzymałości stropu budynku – konieczne było przeprowadzenie dodatkowych prac.

Planowana siłownia zostanie otwarta w nowym formacie – CityFit Blue. Będą to kluby przystosowane do działania w modelu franczyzowym – również w mniejszych miastach. Kluby CityFit Blue nie będą czynne całą dobę. Dostęp będzie odbywał się poprzez recepcję w wyznaczonych godzinach.

ZOBACZ KONIECZNIE: Poznaj fordońskie legendy. Uczniowie XV LO zinterpretowali je filmowo [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments