[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe informacje o stanie Adriana Miedzińskiego. Wkrótce próba wybudzenia ze śpiączki

Dodano: 29.08.2022 | 17:17

Na zdjęciu: Adrian Miedziński przebywa od piątku w stanie śpiączki farmakologicznej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Adrian Miedziński nadal przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Jak poinformowała bydgoska Polonia, w najbliższych dniach ma zostać podjęta próba wybudzania żużlowca.

W piątek podczas ósmego wyścigu meczu pomiędzy Stelmet Falubazem Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz Miedziński nie opanował motocykla, uderzył w Maxa Fricke’a i upadł na tor. 37-letni żużlowiec stracił przytomność. Badania przeprowadzone w zielonogórskim szpitalu wykazały urazy odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, a także uraz aksonalny – uznawany za najbardziej zaawansowaną postać urazu zamkniętego mózgu.

Miedziński został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Środowisko żużlowe natychmiast wyraziło wsparcie dla żużlowca, a w niedzielę w Toruniu odbyła się msza święta w jego intencji.

Adrian Miedziński będzie wybudzany ze śpiączki

W poniedziałek po południu Abramczyk Polonia Bydgoszcz przekazała najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Miedzińskiego.

– Nadal przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej w szpitalu w Zielonej Górze. Jego stan jest stabilny. Próba wybudzenia podjęta zostanie w środę lub czwartek – zakomunikował klub.

Benjamin Basso w składzie Abramczyk Polonii?

Tymczasem Przegląd Sportowy poinformował, że klub może zakontraktować Benjamina Basso. Młodzieżowiec z Danii dał się poznać z dobrej strony w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. W Polsce ma umowę z PSŻ Poznań, ale nie dostał szansy występu.

Za Adriana Miedzińskiego nie można stosować zastępstwa zawodnika, a Basso jako obcokrajowiec nie może zostać zgłoszony w miejsce torunianina. Jest jednak rozwiązanie tej sytuacji. W miejsce Miedzińskiego może bowiem zostać formalnie wpisany Bartosz Głogowski, a Duńczyk startowałby z numerem 8/16.

Rewanżowy mecz Abramczyk Polonii ze Stelmet Falubazem Zielona Góra w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. Przed bydgoszczanami piekielnie trudne zadanie – aby awansować do finału, muszą wygrać różnicą minimum 20 punktów.

Nowe informacje o stanie Adriana Miedzińskiego. Wkrótce próba wybudzenia ze śpiączki
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
4 miesięcy temu

Niech mi ktos wytlumaczy, dlaczego za Adriana nie mozna stosowac ZZ?