Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Agresywny mężczyzna z Fordonu trafił za kratki. Zaatakował kierowców i klienta sklepu

Dodano: 26.09.2023 | 14:49

Na zdjęciu: 23-latek dotkliwie pobił klienta sklepu.

Fot. KMP Bydgoszcz

23-letni bydgoszczanin odpowie przed sądem za pobicie klienta fordońskiego sklepu oraz kierowcy jednego z pojazdów, kierowanie gróźb karalnych oraz za naruszenie nietykalności cielesnej kierowcy autobusu komunikacji miejskiej.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymali policjanci z bydgoskiego Fordonu w ubiegłą środę (20 września). – Wynikało z niego, że tuż po godzinie 9:00 w sklepie na ulicy Twardzickiego w Bydgoszczy młody mężczyzna bez powodu zaatakował klienta i uderzył go pięścią w twarz oraz kopnął w głowę, powodując obrażenia – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej bydgoskiej komendy policji.

Następnie mężczyzna poszedł na ulicę Rzeźniackiego na osiedlu Szybowników: tam podszedł do zaparkowanego pojazdu, w którym przebywał kierowca, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki i dotkliwie pobił pokrzywdzonego. Po wszystkim napastnik groził zrobieniem mu krzywdy.


SPRAWDŹ KONIECZNIE: Nowa restauracja w Bydgoszczy. Jest data otwarcia


Skierowani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Fordonie szybko zatrzymali sprawcę – wpadł on w ich ręce tuż po godzinie 10:00. Okazał się nim 23-letni bydgoszczanin. Następnie sprawą zajęli się fordońscy kryminalni, którzy ustalili, że mężczyzna odpowiada również za atak na kierowcę autobusu komunikacji miejskiej. Doszło do niego 1 lipca 2023 roku także w Fordonie, konkretnie na ulicy Pelplińskiej. – Agresor naruszył nietykalność cielesną kierowcy wykonującego przewóz osób w publicznym transporcie zbiorowym, a tym samym korzystającego z praw funkcjonariusza publicznego – dodaje Kowalska.

23-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, oraz dwóch uszkodzeń ciała. Czyny te ocenione zostały jako chuligańskie, a to oznacza dla mężczyzny wyższy wymiar kary. Czwarty zarzut dotyczy kierowania gróźb karanych do jednego z pokrzywdzonych.W miniony piątek (22 września) sąd zdecydował o aresztowaniu bydgoszczanina na najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments