Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNowy gmach Akademii Muzycznej nabiera kształtów. Jak wygląda serce budowy? [ZDJĘCIA]
08.06.2023 | 19:27

Nowy gmach Akademii Muzycznej nabiera kształtów. Jak wygląda serce budowy? [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Plus3 Architekci

Nowy budynek Akademii Muzycznej przy ulicy Kamiennej nabiera kształtów. Pracownia Plus3 Architekci – projektant okazałego gmachu – pokazał zdjęcia z samego serca budowy z tej ważnej inwestycji.

Nowy kampus Akademii Muzycznej zajmie teren o powierzchni ok. 3 ha między ul. Kamienną a ul. Chodkiewicza. Prace budowlane wraz z wyposażeniem obiektu planowo mają zakończyć się w 2026 roku. Nowy, ośmiokondygnacyjny gmach pomieści pięć sal muzycznych: prób, kameralnej, koncertowej, teatralno – operowej i organowej, sale dydaktyczne, dom studenta czy parking podziemny. Łącznie powstaną w nim 644 pomieszczenia. Zagospodarowany zostanie także teren wokół dawnej glinianki.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe drogi w centrum Bydgoszczy. Połączą Akademię Muzyczną z Gdańską i Kamienną


Wykonawcą inwestycji jest firma Unibep – prace rozpoczęły się zimą 2022 roku. Po ponad roku widać znaczące efekty robót. Postępy możemy zobaczyć na fotografiach umieszczonych na fanpage autora projektu budynku – pracowni Plus3 Architekci. Widzimy na nich – w kolejności pokazywania się w galerii – widok na powstający kampus od strony południowo-zachodniej, widok ze sceny na widownię sali symfonicznej, strefę w pobliżu sali prób i sali symfonicznej z poziomu pierwszego piętra, salę prób, salę teatralno-operową oraz widok na budowę od strony wschodniej.

Realizacja nowej siedziby Akademii Muzycznej pochłonie 400 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu centralnego.

0 0 votes
Article Rating
Nowy gmach Akademii Muzycznej nabiera kształtów. Jak wygląda serce budowy? [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
3 miesięcy temu

Bruski znowu będzie pierwszy wystawiał swoją zapadłą klatę do orderów ale to PRAWDZIWI POLSCY Z PRAWA I SPRAWIDLIWOŚCI dali na Akademię Muzyczną pieniądze.
Miejsce Bruskiego jest w pobliskim stawie, pomiędzy słupkami tataraku !