Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kto wybuduje nowy stadion i boiska w Fordonie? Znamy oferty w przetargu

Dodano: 14.07.2022 | 11:00

Na zdjęciu: W ramach II etapu Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej przy ulicy Akademickiej i Kaliskiego powstanie m.in. stadion z bieżnią.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Budimex i Ebud-Przemysłówka złożyły oferty w ponownym przetargu na realizację drugiego etapu Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej. Tańsza okazała się oferta Budimexu, który jest wykonawcą powstającej obecnie hali sportowej. Propozycja i tak znacząco przekracza budżet uczelni.

Akademickie Centrum Sportu powstaje w północnej części fordońskiego kampusu Politechniki Bydgoskiej. W lutym tego roku rozpoczęła się realizacja wielofunkcyjnej hali sportowej. Obecnie trwa montaż konstrukcji dachu. Tuż obok hali (przy skrzyżowaniu Akademickiej i Kaliskiego) politechnika planuje kolejny etap ACS, którego elementami będą ministadion piłkarski z bieżnią oraz zadaszone korty tenisowe i boiska do siatkówki plażowej oraz koszykówki 3×3.

W maju uczelnia otworzyła ofertę w przetargu na projekt i budowę kolejnej części centrum sportu. Chęć wykonania prac wyraziła wyłącznie firma Budimex, która buduje halę sportową oraz wykańcza nowy budynek dydaktyczny, położony za Auditorium Novum. Potencjalny wykonawca zaproponował za wykonanie prac kwotę 40,4 miliona złotych, podczas gdy uczelnia chciała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 20 milionów złotych. Przetarg został unieważniony, lecz Politechnika Bydgoska ogłosiła ponowne postępowanie.

W czwartek, 14 lipca poznaliśmy oferty w drugim przetargu. Tym razem poza Budimexem zgłosiła się do niego także bydgoska spółka Ebud-Przemysłówka. Oferta Budimexu jest jednak tańsza – tym razem zaproponował on wykonanie prac za 36,8 milionów złotych, podczas gdy lokalna firma oczekuje 44,8 milionów. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta warszawskiego wykonawcy i tak znacząco przekracza budżet uczelni na to zadanie, wynoszący 21 milionów złotych. Czy w budżecie państwa znajdą się dodatkowe środki na kolejny etap fordońskiej inwestycji? Decyzja zapadnie w przeciągu najbliższych dni.

CZYTAJ TAKŻE: Ranking Perspektywy 2022. Jak wypadły bydgoskie uczelnie?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments