Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ranking Perspektywy 2022. Jak wypadły bydgoskie uczelnie?

Dodano: 22.06.2022 | 11:49

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska utrzymała swoją pozycję w rankingu "Perspektyw".

Fot. Szymon Fiałkowski

Fundacja Perspektywy opublikowała tegoroczne wyniki rankingu polskich uczelni. Jak wypadły bydgoskie szkoły wyższe?

Ranking „Perspektyw” to najbardziej znany plebiscyt oceniający polskie uniwersytety, politechniki i inne uczelnie wyższe. W tym roku został on przygotowany już po raz 23. Uwzględnia on 29 wskaźników zgrupowanych w kryteria. Według tegorocznego notowania, najlepszą uczelnią akademicką w Polsce jest Uniwersytet Warszawski, który wyprzedza Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych na pierwszym miejscu znajduje się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, a Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej jest najlepszą publiczną uczelnią zawodowa.

 – Najważniejszymi odbiorcami naszego Rankingu są oczywiście maturzyści – mówi Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Perspektywy, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Nie przypadkiem ogłaszamy go na dwa tygodnie przed rozdaniem świadectw dojrzałości: chcemy ułatwić młodym ludziom wybór kierunku studiów i uczelni. Ale Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to także swego rodzaju “fotografia” polskich uczelni, zrobiona pod nieprzypadkowym kątem. Fotografia, która pomaga nam określić, w jakim miejscu jesteśmy, co powinniśmy poprawić, na co zwrócić szczególną uwagę w kolejnych latach – zaznacza Siwiński.


KONKURS: Wygraj album Tomasza Izajasza z dawnymi zdjęciami Brdy!


Ranking Perspektywy 2022: Jak wypadły bydgoskie uczelnie?

Jak na tej „fotografii” wypadają bydgoskie uczelnie? Zarówno Politechnika Bydgoska, jak i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uplasowały się na miejscach od 61 do 70. W porównaniu z 2021 roku, PBŚ zachowała podobną lokatę, natomiast UKW awansowało z pozycji 71-80.

„Perspektywy” oceniły także uczelnie niepubliczne: najlepszą pozycję wśród bydgoskich szkół – tak jak rok wcześniej – zajmuje Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa – 19. miejsce. W porównaniu z rankingiem 2021, K-PSW zanotowała jednak spadek o dwie pozycje. Wyższa Szkoła Gospodarki zajęła 21. pozycję (spadek z 19. miejsca), a Bydgoska Szkoła Wyższa – 28. miejsce (awans z 33. lokaty). WSG i BSW zajmują swoje miejsca ex aequo z innymi uczelniami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

No cóż. Studia w Bydgoszczy to strata czasu .Prestiż zerowy.