Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja „Blokers” na Błoniu. Policja szukała osób pijących alkohol „pod chmurką”

Dodano: 01.07.2022 | 11:47

Na zdjęciu: Podczas akcji "Blokers" na Błoniu złapano siedem osób pijących alkohol "pod chmurką".

Fot. KWP Bydgoszcz

W środę (29 czerwca), w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Blokers”. Ich głównym celem było ujawnienie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

Jak informuje bydgoska policja, środowa akcja na Błoniu miała na celu zapobieganie piciu alkoholu w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, jak również na zapobieganie sprzedaży trunków osobom niepełnoletnim. W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w rejonie zgłoszeń umieszczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji wylegitymowano 68 osób. Wobec 23 osób, które dopuściły się drobnych wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia. Nałożyli też siedem mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a wobec dwóch skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali też dwie osoby poszukiwane i dwóch sprawców przestępstw za posiadanie środków odurzających.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Protest w MZK trwa nadal. Będą dodatkowe autobusy zastępcze


Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z dużą ilością zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania odbywać się będą cyklicznie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Jak zawsze, zajmujecie się bzetami wielką policja. A co z bandytami z MZK, rozumiem, że jak zadzwonię w poniedziałek na 112 to mnie zawiezienie do pracy?!.

Basia
Basia
1 rok temu

może by w końcu przejechali w okolice akademika przy Kaliskiej, co wieczór libacje i awantury do późnej nocy

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

https://metropoliabydgoska.pl/akcja-blokers-blonie/#comment-8278

A ja zapraszam, wieczorem i w nocy na odcinek Śniadeckich od Sienkiewicza do Pomorskiej.

Tom
Tom
1 rok temu

W normalnych miastach, organizowanych dla ich obywateli są miejsca gdzie możesz sobie wypić piwko pod chmurką. Np. Włodarze miasta Poznań przeznaczyli na to wybrzeże Warty. A w naszym mieście jak zawsze policja chodzi, wlepia mandaty, upadła ludzi, bo bo ci „przestepcy” są najłatwiejsi do złapania. W końcu MZK stoi to trzeba trochę budżet podratować…

Tom
Tom
1 rok temu

A atak na marginesie to zaraz przydzie kryzys i nasze miasto znowu stanie się robotniczą prowincją.Wszyscy wartościowi ludzie już w większości stąd uciekli a za chwilę zostanie tylko patologia