Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Protest w MZK trwa nadal. Będą dodatkowe autobusy zastępcze

Dodano: 01.07.2022 | 10:49

Na zdjęciu: Autobusy zastępcze wyjechały na ulice Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Minął tydzień od rozpoczęcia protestu pracowników MZK. W związku z brakiem przełomu w negocjacjach, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o skierowaniu nowych pojazdów do obsługi linii zastępczych.

W czwartek odbyło się posiedzenie komisji doraźnej, której powstanie jest efektem środowej sesji rady miasta. Czterogodzinne spotkanie z udziałem radnych, prezydenta i przedstawicieli załogi MZK nie dało jednak efektów.

– Na koniec radni zaapelowali do załogi o powrót do pracy. Przekazałem ten apel, spytałem, czy ktoś jest za, ale nikt nie podniósł ręki – mówi Andrzej Arndt, lider związku zawodowego w MZK.

Od poniedziałku, 4 lipca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje zwiększyć liczbę autobusów na liniach tymczasowych. – W najbliższych dniach opublikowane zostaną nowe rozkłady jazdy na naszej stronie oraz będą one sukcesywnie umieszczane na przystankach w wersji papierowej – mówi rzecznik prasowy drogowców Tomasz Okoński.

Obecnie komunikacja miejska w Bydgoszczy realizowana jest z wykorzystaniem 16 linii zastępczych jeżdżących raz lub dwa razy w ciągu godziny. Na przykład linia Z01 jeżdżąca aktualnie w 30-minutowych odstępach, będzie kursować co 15-20 minut.

Bunt pracowników MZK trwa już tydzień – od piątku, 24 czerwca. Kierowcy i motorniczowie domagają się podwyżki 1000 zł brutto, którą tłumaczą jako wyrównanie pensji. Postulują też o zmiany zasad rozliczania pensji podstawowej oraz premii.

Na niedzielę załoga MZK zaplanował zgromadzenie publiczne na Starym Rynku.

0 0 votes
Article Rating
Protest w MZK trwa nadal. Będą dodatkowe autobusy zastępcze
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

„… mówi Andrzej Arndt, lider związku zawodowego w MZK. ” a czy można sprecyzować którego ?

Bolo
Bolo
1 rok temu

W mieście ludzie jeszcze sobie jakoś poradzą, ale największą krzywdę w związku z tym strajkiem ponoszą osoby dojeżdżające do pracy, lekarzy itd. liniami podmiejskimi. Nikt się nie przejmuje tym, że Ci ludzie nie mają jak dotrzeć do miasta.

Tutejszy80
Tutejszy80
1 rok temu

Od lat zachęcano do przesiadki na komunikację miejską. Teraz nawet pobudowano parkingi przesiadkowe. Ale cały system i idea upada…
Panie Bruski, pana nieudolność jest widocza prawie w każdym obszarze. W drogownictwie na 1 miejscu…

Wanda
Wanda
1 rok temu

Ten strajk to po prostu świństwo wobec pasażerów.
Zwolnić tych nierobów kierowców i wtedy otworzą oczy. Niech idą pracować na tiry w transporcie międzynarodowym.wtedy dopiero by im się do dupy nalalo i czym prędzej z podkulonymi ogonem by wrócili, bo to nieroby są i tyle.

kasjer
kasjer
1 rok temu

Pani Wando braki są na poziomie 30% proszenie się aby reszta poszła na TIRy to nie odpowiedzialne z Pani strony czy jak pójdą tam i zaczną zarabiać na ręke 2-3 x więcej to jeszcze wrócą Panią wozić ? Korzystajmy z mózgu

Pio
Pio
1 rok temu

Wanda, sama się zwolnij tępa dzido. Jak nie ogarniasz tematu to się nie udzielaj. Obyś nie wykrakała, bo jak faktycznie wszyscy się zwolnią i pójdą „na tiry” to dopiero będzie płacz. Kierowcy ciężarówek zarabiają dwa razy tyle, więc dla nich to lepiej. I jedyne co ich powstrzymuje to, że mają rodziny, i po pracy wracaja do domu, w przeciwieństwie do kierowców ciężarówek, których przez tydzień nie ma w domu. A zapotrzebowanie na takich kierowców jest wciąż duże. Jak dla mnie zarobki kierowcy autobusu na poziomie 4 tys. To jakiś żart biorąc pod uwagę specyfikę zawodu i odpowiedzialność i dzisiejsze koszty… Czytaj więcej »

Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Najlepiej zarabiac miliony niech kierowcy u prywatnego wlasciciela postrajkuja a nie w spolce ktorej placi miasto droga wolna na pks albo inne autobusy gdzie zaplaca miliony

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Brawo Pani Wanda! Wreszcie jakiś mądry komentarz!

Malcolm
Malcolm
1 rok temu

Uderzyli w najbiedniejszych i emerytów , którzy korzystają z komunikacji

Ewa
Ewa
1 rok temu

Popieram ten protest,,tylko dlaczego Ratusz tak uparcie stoi przy swoim ,skoro bilans roku 2021 zamknęli nadwyżka (zysk) 155,5ml.złotych,zimy nie było?

Ewa
Ewa
1 rok temu

Pani i Pan którzy tak niestosownie wyrażają się o kierowcach MZK,,,nie wiedzą o czym „piszą ,bo do myślenia im daleko.

Michał
1 rok temu

Jak mzk przez ten strajk nie wyjedzie na ulicę miasta to prezynednt ogłasza upadłość mzk i inna firma będzie jeździć z autobusami na hybrydę i elektryczne niech się zastanowią czy to jest sens strajkować bo wtedy mzk zrobi z autobusami przekażę innej nowej firmie a kierowców wyrzuca na bruk ja jedze na ciężarówkach stałe trasy Barcelona a mam również inne zaludunki że na pusto wyjeżdżam z Bydgoszczy bo mam załadunek albo w Gdańsku albo nawet w Niemczech

Zoja
Zoja
1 rok temu

Zarząd dróg zabiera dużo kasy i żeruje na MZK , w biurowcu siedzi więcej ludzi niż autobusów jeździ po mieście .

Ewa
Ewa
1 rok temu

Jak wogole jakiś tam Andrzej Arndt śmie krytykować Pana Bruskiego,który od lat piastuje urząd i robi to w sposób kompetentny. Nie ma ludzi i firm niezastąpionych. Transport się odrodzi dzięki prywatnym przewoźnikom- bez tych ,którym na pracy nie zależy,a jedynie na pieniactwie i podburzaniu. Wynagrodzenia kierowców wg mnie są jak najbardziej na miejscu z uwagi na obecny kryzys ekonomiczny. Jeśli im się nie podoba to niech zmienią pracę. Są wolne etaty na produkcji. W związku z nielegalnym strajkiem powinno się im zawiesić wypłatę wynagrodzeń. Bo kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Czekam na likwidację tego całego… Czytaj więcej »

Danuta
Danuta
1 rok temu

PROPONUJĘ ZACZĄĆ SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI W SAMYM RATUSZU.JEST AŻ 4 Z-CÓW PREZYDENTA, W 1 KADENVJI 3. WNISEK. ODWOŁAĆ ZSTĘPCĘ 4 POLITYCZNEGO SZTYBLA!!!!.ODWOŁAĆ BRUSKIEGO. MNIEJ PRZYDUPASÓW BRUSKIEGO.W SAMYM RATUSZU

Piter
Piter
1 rok temu

Kto nam zwróci kasę za karty miejskie jak tramwajem nie pojade

Meggi
Meggi
1 rok temu

Uważam,że ten strajk jest skutkiem pewności siebie i zadzierania nosa,bo my wszyscy mamy powody do narzekania na place..wszystko tak drożeje,i jakby wszyscy zaczęli strajkować ..teraz czasy będą coraz trudniejsze i trzeba patrzeć,kto ma gorzej i jest naprawdę biedny..a strajkujący uderzyli właśnie w tych biednych..i dziwi mnie to ,jak ich się broni..mam znajomego w MZK i on był zadowolony z zarobków..NIECH PREZYDENT ZAMIENI BUNTOWNIKOW I SAMOLUBOW NA OSOBY ODPOWIEDZIALNE I MADRE..!!

Janeta
Janeta
1 rok temu

A czy ktoś pomyślał o tych pasażerach z lini 94 czy 98 .Jak się dostać do miasta żeby pozałatwiać swoje sprawy. Ktoś o tym pomyślał Żaden zastępczy autobus nie jeździ.