Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja „Kruszec”: Punkty skupu złomu skontrolowane
17.03.2017 | 12:13

Akcja „Kruszec”: Punkty skupu złomu skontrolowane

Sprawdzana była legalność działania skupów złomu oraz to co i jak na nie trafia.

Na zdjęciu: Kontrola jednego z punktów skupu złomu.

Fot. Policja.

Kolejny już raz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej oraz pracownikiem Urzędu Miasta w Bydgoszczy przeprowadzili działania w ramach programu prewencyjnego „Kruszec”. W ramach akcji patrole sprawdzały legalność funkcjonowania skupów złomu, sposób przyjmowania i ewidencjonowania odpadów, szczególnie tych mogących pochodzić z przestępstwa.

Działania kontrolne przeprowadzone były wczoraj (16.03.2017) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Ukierunkowane były na wykrycie punktów skupu złomu działających bez wymaganych zezwoleń, ale także ich kontrolę pod kątem prawidłowego przyjmowania, ewidencjonowania odpadów. Przede wszystkim chodziło o ujawnienie przedmiotów metalowych mogących pochodzić z przestępstwa.

W akcji uczestniczyli dzielnicowi z komisariatów Policji w Bydgoszczy i powiecie, funkcjonariusze Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, pracownik Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta w Bydgoszczy.
Główne cele takich działań, to jak zawsze: ograniczenie liczby zdarzeń dotyczących kradzieży elementów metalowych, a także zobligowanie właścicieli punktów skupu złomu do prawidłowego prowadzenia dokumentacji związanej z obrotem złomem w celu ewentualnej możliwości zidentyfikowania sprawców kradzieży.

W ramach wczorajszych działań funkcjonariusze skontrolowali 51 punktów skupu złomu, wylegitymowali 48 osób, przeprowadzili trzy kontrole pojazdów oraz pięć kontroli bagaży. Ponadto pouczyli trzy osoby oraz nałożyli jeden mandat karny.
Wspólne kontrole skupów złomu przeprowadzane przez bydgoskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej w Bydgoszczy mają charakter prewencyjny, przyczyniają się do ograniczenia popełniania przestępstw i będą więc w przyszłości kontynuowane.


Podobne wpisy

Powiązane treści