Bydgoszcz
23C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 20
29C
Pon
22C
Wt
25C
Sr
24C
Czw
16C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja policji na drogach krajowych pod Bydgoszczą. Złapano wyprzedzających na „podwójnej ciągłej” [WIDEO]
włóki
08.06.2021 | 09:30

Akcja policji na drogach krajowych pod Bydgoszczą. Złapano wyprzedzających na „podwójnej ciągłej” [WIDEO]

Na zdjęciu: Policjanci zaobserwowali przypadki niedozwolonego wyprzedzania m.in. na odcinku drogi krajowej nr 5 we Włókach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki po raz kolejny wykorzystali drona do patrolowania odcinków dróg krajowych. Tym razem przyglądali się zachowaniu kierowców na DK 5, DK 10 oraz DK 25.

Bydgoscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcje z użyciem drona podczas minionego długiego weekendu, a konkretnie 2 i 6 czerwca. Pod lupę wzięli oni trzy odcinki dróg krajowych niedaleko Bydgoszczy: DK 5 we Włókach, DK 10 w Zielonczynie oraz DK 25 w Tarkowie Dolnym. Warto dodać, że to kolejna w ostatnim czasie obserwacja mundurowych z wykorzystaniem drona: w kwietniu przeprowadzono ją na krajowej „dziesiątce”, pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem, a w marcu na tej samej drodze, tyle że w rejonie Przyłubia.

Policjanci obserwowali zachowania kierujących na tych uczęszczanych trasach przebiegających przez nasz powiat. Jak widzimy na załączonym filmie nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać w miejscach, gdzie jest podwójna linia ciągła – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Pościg w centrum Bydgoszczy. Kierowca omal nie staranował pieszych


W trakcie działań mundurowi ujawnili dziewięciu kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów wyprzedzając inne pojazdy w niedozwolonym miejscu. Ośmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a w stosunku do jednego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Taryfikator przewiduje za powyższe wykroczenie 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
11 dni temu

Dobra robota,Panowie Policjanci.

Adam
Adam
11 dni temu

Szczególnie za tych co wyprzedzali koparkę która jedzie 13km/h przez 5km… Plac budowy a oznakowanie nie zmienione…

Radek
Radek
11 dni temu

a kto wytłumaczy po co tam jest podwójna ciągła? do zakrętu jeszcze bardzo daleko

Wsadzam
Wsadzam
11 dni temu

Dlatego by łapać kasiorę z naszych portfeli.

Powiązane treści