Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja policji na drogach krajowych pod Bydgoszczą. Złapano wyprzedzających na „podwójnej ciągłej” [WIDEO]
włóki
08.06.2021 | 09:30

Akcja policji na drogach krajowych pod Bydgoszczą. Złapano wyprzedzających na „podwójnej ciągłej” [WIDEO]

Na zdjęciu: Policjanci zaobserwowali przypadki niedozwolonego wyprzedzania m.in. na odcinku drogi krajowej nr 5 we Włókach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki po raz kolejny wykorzystali drona do patrolowania odcinków dróg krajowych. Tym razem przyglądali się zachowaniu kierowców na DK 5, DK 10 oraz DK 25.

Bydgoscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcje z użyciem drona podczas minionego długiego weekendu, a konkretnie 2 i 6 czerwca. Pod lupę wzięli oni trzy odcinki dróg krajowych niedaleko Bydgoszczy: DK 5 we Włókach, DK 10 w Zielonczynie oraz DK 25 w Tarkowie Dolnym. Warto dodać, że to kolejna w ostatnim czasie obserwacja mundurowych z wykorzystaniem drona: w kwietniu przeprowadzono ją na krajowej „dziesiątce”, pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem, a w marcu na tej samej drodze, tyle że w rejonie Przyłubia.

Policjanci obserwowali zachowania kierujących na tych uczęszczanych trasach przebiegających przez nasz powiat. Jak widzimy na załączonym filmie nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać w miejscach, gdzie jest podwójna linia ciągła – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Pościg w centrum Bydgoszczy. Kierowca omal nie staranował pieszych


W trakcie działań mundurowi ujawnili dziewięciu kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów wyprzedzając inne pojazdy w niedozwolonym miejscu. Ośmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a w stosunku do jednego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Taryfikator przewiduje za powyższe wykroczenie 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 miesięcy temu

Dobra robota,Panowie Policjanci.

Adam
Adam
3 miesięcy temu

Szczególnie za tych co wyprzedzali koparkę która jedzie 13km/h przez 5km… Plac budowy a oznakowanie nie zmienione…

Radek
Radek
3 miesięcy temu

a kto wytłumaczy po co tam jest podwójna ciągła? do zakrętu jeszcze bardzo daleko

Wsadzam
Wsadzam
3 miesięcy temu

Dlatego by łapać kasiorę z naszych portfeli.

Powiązane treści