Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna kontrola na krajowej „10” w powiecie bydgoskim. Kilku kierowców ukaranych mandatami [WIDEO]

Dodano: 11.03.2021 | 12:31

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali zachowanie kierowców na krajowej "10" w Przyłubiu.

Fot. KWP Bydgoszcz / kadr z wideorejestratora

Policjanci bydgoskiej „drogówki” przy użyciu drona obserwowali ruch w rejonie przejścia dla pieszych na krajowej „10” w Przyłubiu. – Tego typu działania będą przez nas kontynuowane – zapowiadają.

Funkcjonariusze wzięli tym razem pod lupę zachowanie kierowców na krajowej „10” w Przyłubiu. – Policjanci obserwowali zachowania kierujących w rejonie znajdującego się w tej miejscowości przejścia dla pieszych – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że policjanci dokonali obserwacji przy użyciu drona.

W trakcie działań, funkcjonariusze ujawnili czterech kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów i wyprzedzali inne pojazdy na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. – Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście – przypominają policjanci i dodają, że za powyższe wykroczenie taryfikator przewiduje mandat w wysokości dwustu złotych oraz dziesięć punktów karnych.

Jak się okazało podczas policyjnych działań, jeden z kierowców był poszukiwany przez sąd, celem doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Powodem była niezapłacona przez niego grzywna za wcześniejsze przewinienia.

Całkiem niedawno, policjanci obserwowali także zachowania kierowców i pieszych m.in. na przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów oraz w rejonie skrzyżowania Nakielskiej z Wrocławską i na Poznańskiej.

 

0 0 votes
Article Rating
Policyjna kontrola na krajowej "10" w powiecie bydgoskim. Kilku kierowców ukaranych mandatami [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1234
1234
2 lat temu

tu tu tu tu POLSKA