Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
Pt
24C
Sob
21C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja polskiej i niemieckiej policji pod Bydgoszczą. Zabezpieczono części ze 135 skradzionych aut [WIDEO]
policja osielsko
18.06.2021 | 12:53

Akcja polskiej i niemieckiej policji pod Bydgoszczą. Zabezpieczono części ze 135 skradzionych aut [WIDEO]

Na zdjęciu: W akcji na terenie gminy Osielsko wzięli udział policjanci z Niemiec, którzy wspólnie z polskimi funkcjonariuszami działają przeciwko przestępczości samochodowej w ramach grupy „Nysa".

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej policji zatrzymali na terenie gminy Osielsko 31-letniego pasera części samochodowych. Kryminalni zabezpieczyli części od 135 skradzionych pojazdów na terenie Unii Europejskiej.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i niemieckiej policji. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą znajdować się części od skradzionych aut z terenu Unii Europejskiej.

Trop doprowadził ich do powiatu bydgoskiego. Do sprawy włączyli się też policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Wspólna praca policjantów doprowadziła do wytypowania podejrzewanego. Typowanym okazał się mieszkaniec gminy Osielsko. Mężczyzna był znany bydgoskim policjantom – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
W minionym tygodniu funkcjonariusze przystąpili do realizacji. Do Bydgoszczy przyjechali kryminalni z Wrocławia i policjanci z Niemiec, którzy wspólnie działają przeciwko przestępczości samochodowej w ramach grupy „Nysa”. Do działań włączyli się oczywiście kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, ale też kryminalni z bydgoskiego śródmieścia oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Wspólna akcja funkcjonariuszy przyniosła pożądany efekt.

Policjanci weszli na teren jednej z posesji w gminie Osielsko. Tam po przeszukaniu terenu i pomieszczeń, zabezpieczyli części od 135 luksusowych aut skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Głównie były to sterowniki, panele sterowania, wiązki kabli, przewody, radia oraz zegary do pojazdów takich marek jak Audi, BMW, Mercedes, Porsche, VW czy Skoda – wylicza komisarz. Dzięki pomocy niemieckich policjantów zidentyfikowano każdy przedmiot, który pochodził z utraconego auta. Pojazdy były w większości kradzione na terenie Niemiec, ale też z Polski, Francji, Belgii i Włoch.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli 138 części ze 135 skradzionych samochodów. Natomiast do sprawy zatrzymali 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia. Mieszkaniec gminy Osielsko usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz 31-latek będzie musiał odwiedzać bydgoski komisariat pięć razy w tygodniu. Za przestępstwo paserstwa grozi mu do 5 lat więzienia – kończy Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści