Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoAktorzy promują Kujawsko-Pomorskie [WIDEO]
01.02.2016 | 11:19

Aktorzy promują Kujawsko-Pomorskie [WIDEO]

Powstały nowe filmy promocyjne zachęcające do odwiedzin naszego województwa.

Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Maciej Stuhr – to oni pojawiają się w spotach promujących województwo Kujawsko-Pomorskie. Dlaczego to właśnie ci aktorzy zachwalają nasz region?

Są oni odtwórcami głównych ról w filmie Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Reżyser przenosi widzów do lat pięćdziesiątych i przedstawia im historię polskiego emigranta wojennego, który zakłada swingowy big band. Sceny do tej produkcji kręcono m.in. w Ciechocinku oraz Nieszawie. Film powstał z udziałem finansowym kujawsko-pomorskiego marszałkowskiego funduszu filmowego.

Krótkie spoty promocyjne nagrano na planach filmowych, a stworzeniem ich zajął się operator pracujący przy kręceniu filmu. Wyprodukowaniem zajęła się również Fundacja Tumult. Efektem ich pracy są 3 krótkie filmiki. W każdym z nich pojawiają się zdjęcia miejsc z naszego województwa oraz wypowiedź jednego z aktorów.

Spoty zostaną wykorzystane w kampanii promocyjnej zaplanowanej przez samorząd województwa. Zobaczyć je będzie można w sieci kin Multikino i Helios na terenie całego kraju. Będą one wyświetlane przed emisjami filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Ponadto spory prezentowane będą również podczas wydarzeń promujących imprezy kulturalne i turystyczne w regionie.


Powiązane treści