Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAktywna Bydgoszcz i jej Ambasadorzy. Jakie szykują imprezy?
09.02.2016 | 17:44

Aktywna Bydgoszcz i jej Ambasadorzy. Jakie szykują imprezy?

Portal www.aktywna.bydgoszcz.pl od dzisiaj (9 lutego) ma swoich sportowych ambasadorów. To sześć imprez, które cieszą się wśród bydgoszczan dużą popularnością.

Na zdjęciu: logo

Fot. Stanisław Gazda

Od ubiegłego roku logo „Aktywna Bydgoszcz” towarzyszy niektórym imprezom organizowanym w naszym mieście. „Aktywna Bydgoszcz”, to realizacja zadań zlecanych przez miasto w zakresie kultury fizycznej; organizacja bydgoskich imprez sportowych i rekreacyjnych, prowadzenie działalności informacyjnej i popularyzowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców oraz stwarzanie możliwości aktywnego wypoczynku. Ta nowa marka, grupuje wszystkie informacje, które są ważne dla aktywnych bydgoszczan, wiążących z ruchem i aktywnością fizyczną swoje życie. Dziś poznaliśmy sześciu Ambasadorów Marki Aktywna Bydgoszcz, którzy otrzymali certyfikaty i zaprezentowali swoje imprezy.

W ubiegłym roku wydarzeniami sportowo-rekreacyjnymi organizowanymi bądź promowanymi przez „Aktywną Bydgoszcz” były: Bydgoski Bieg Urodzinowy, Bydgoski Bieg Przedsiębiorców, Pierwsza Nocna Pętla Śródmiejska, Woda Bydgoska, Aktywna 2X2 Basket Cup, Bydgoszcz Na Start, Galopada, Bieg Instalatora, Triathlon Bydgoszcz, Terenowa Masakra, Kamienna Piątka, RUN BDG, Rock’N’Run.

Ten rok, za sprawą Ambasadorów Marki Aktywna Bydgoszcz, zapowiada się nie mniej aktywnie. Oto ich sztandarowe imprezy:

Bydgoszcz Triathlon to dwudniowe zawody na dystansach 1/8 i 1/4. Oprócz klasyfikacji indywidualnej odbywa się rywalizacja w ramach Międzynarodowych Mistrzostw lekarzy i Prawników, sztafet oraz zespołów.

Pierwsza edycja w lipcu 2015 zakończyła się ogromnym sukcesem: obecnością 1500 zadowolonych uczestników; największym debiutem w historii polskiego triathlonu; najliczniejszym startem na 1/8 (550 osób); największym współczynnikiem kobiet startujących w zawodach (2796 na dystansie 1/8). To wydarzenie z tytułami: Impreza Roku i Debiut Roku 2015 – nagrodami przyznanymi przez całe środowisko triathlonowe w prestiżowym plebiscycie Gali Polskiego Triathlonu

Termin imprezy 9-10 lipca 2016 roku

Terenowa masakra to bieg terenowy z przeszkodami w ekstremalnie trudnym obszarze. Na trasie ok. 10 km i 5 km.

Znajduje się 40 przeszkód wymagających od biegaczy wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy.

Przeszkody, z którymi zmierza się uczestnicy są podzielone na trzy kategorie: Konstrukcje drewniane, opony liny i siatki; Naturalne ukształtowanie terenu: stawy wodne, górki, plaże, wały, tereny bagniste. To połączenie dwóch pierwszych kategorii np.: pływające kłody, beczki, czy przeszkody w błocie.

Termin Imprezy: II edycja 29 maja 2016 roku, III edycja 25 września 2016 roku.

Zawody „Triathlon Polska” to cykliczna impreza odbywająca się od 2007 roku. Są to najstarsze zawody na dystansie pełnym i tzw. połówce w Polsce. Posiadają one miano Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie długim ( 3,5 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz 42 km biegu). Oficjalnymi ambasadorami są Agnieszka Jerzyk, Bartłomiej Pawełczyk i Sylwester Szmyd. W zeszłym roku na listach startowych pojawiło się blisko pół tysiąca osób. Triathlon Polska 2016 odbędzie się w konwencji wyścigu indywidualnego oraz zawodów sztafet rozgrywanych na dwóch dystansach – pełnym (140.6) oraz połówki (70.3).

Termin imprezy: 21. 08. 2016 r.

Półmaraton Bydgoski to bieg ulicami Bydgoszczy obok najważniejszych punktów miasta. Start i meta ma miejsce na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Bieg ma charakter międzynarodowy, w 2015 roku wystartowali uczestnicy aż z 9 państw. W zeszłym roku Półmaraton Bydgoski otrzymał prestiżowe 3 gwiazdki certyfikatu Running for All. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła aż 2300 biegaczy. Podczas Półmaratonu Bydgoskiego odbywają się imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży oraz kibiców.

Termin imprezy: 23.10.2016

PKO Bank Polski to organizator ogólnopolskiego biegu sztafetowego, który pod hasłem   „Pomagamy z każdym krokiem” po raz pierwszy wystartował 19 września 2015 roku. Akcja rozgrywała się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce -Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, – Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka.

Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Termin imprezy: 19 września 2016 roku

Bieg Instalatora to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po ścieżkach i drogach malowniczego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Impreza ściśle związana jest z branżą przemysłową, budowlaną. Tegoroczna, druga edycja odbędzie się tuż przed Targami WOD-KAN 2016. W Biegu mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni biegacze. Oprócz klasyfikacja ogólnej (z podziałem na płeć i kategorie wiekowe), będzie prowadzona klasyfikacja według kategorii indywidualnych r drużynowych: „instalator”, „wod-kan.” i innych związanych z instalacjami budowlanymi.

Termin imprezy: 08.05.2016 r.


Powiązane treści