Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwie wybitne studentki CM UMK nagrodzone stypendium ministra nauki

Dodano: 28.03.2024 | 12:14

Na zdjęciu: Nagrodzone przez ministra studentki to Aleksandra Białczyk i Barbara Kamińska.

Fot. CM UMK

Dwie wybitne studentki z Collegium Medicum UMK otrzymały stypendium Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2023/2024.

Nagrodzone przez ministra studentki to Aleksandra Białczyk i Barbara Kamińska – reprezentantki Studenckiego Koła Dermatologii. To jedyne studentki z Collegium Medicum UMK, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie za osiągnięcia naukowe.

Aleksandra Białczyk w latach 2022-2023 pełniła funkcję członka zarządu w Studenckim Towarzystwie Naukowym Collegium Medicum UMK. Aktualnie jest członkinią pięciu Studenckich Kół Naukowych. – Głównym obszarem jej zainteresowań badawczych jest dermatologia, szczególnie poszukiwanie opcji terapeutycznych w leczeniu bielactwa nabytego, endokrynologia oraz nowe technologie w medycynie. Jej dorobek naukowy obejmuje współautorstwo 10 artykułów naukowych oraz rozdziału w monografii – podkreśla uczelnia.

Białczyk jest aktywną uczestniczka wielu konferencji naukowych na szczeblu krajowym, ale również międzynarodowym. Jest trzykrotną laureatką stypendium rektora UMK dla najlepszych studentów oraz stypendystką X edycji programu Liderzy Ochrony Zdrowia, organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi.


CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy taki zabieg w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób [ZDJĘCIA]


Barbara Kamińska – studentka kierunku lekarskiego, pełniła funkcję sekretarza zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Collegium Medicum UMK w latach 2022-2023. Obecnie jest przewodniczącą koła Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej.

Jest współautorką wielu prac naukowych oraz aktywną uczestniczką licznych krajowych konferencji, w tym 32. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Interdyscyplinarnych Aspektów Chorób Skóry i Błon Śluzowych w 2023 roku. Ponadto jest wykonawczynią projektów naukowych finansowanych w ramach programów uczelnianych – podkreśla CM UMK.

Kamińska jest również aktywną członkinią i wolontariuszką koła Pediatrii i Hematoonkologii Dziecięcej przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii SU nr 1. Współorganizowała I. i II. Bydgoską Konferencję Naukową Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej dla studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a także VIII Konferencję Edukacyjną SKN Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments