Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesAM Group Solar i Toyota Jaworski Auto Bydgoszcz połączyły siły w trosce o środowisko
AM Group Solar - Toyota Bydgoszcz
21.09.2020 | 16:13

AM Group Solar i Toyota Jaworski Auto Bydgoszcz połączyły siły w trosce o środowisko

Na zdjęciu: Firmy AM Group Solar oraz Toyota Jaworski Bydgoszcz Auto połączyła chęć wspólnej troski o środowisko.

Fot. mat. nadesłany

Salon samochodowy i firma budująca elektrownie słoneczne. Czy mogą mieć coś wspólnego? Okazuje się, że gdy w grę wchodzi ochrona środowiska, podobieństw można znaleźć bardzo dużo. Współpraca podjęta przez Toyota Jaworski Bydgoszcz Auto oraz AM Group Solar udowodnia również, że troska o dobro naszej planety może także przynieść korzyści naszym finansom.

AM Group Solar to firma z Lisiego Ogona, która posiada ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu elektrowni słonecznych. Jak przystało na specjalistów od zielonej energii, jej pracownicy dbają o stan środowiska nie tylko upowszechniając instalacje fotowoltaiczne. Drogi województwa kujawsko-pomorskiego przemierzają bowiem samochodami Toyota Corolla, czyli pojazdami zarówno ekonomicznymi, jak i ekologicznymi.  Ta instalacja to kolejny znak, że fotowoltaika w Bydgoszczy rozwija się coraz prężniej.

To właśnie myśl „Tanio i w zgodzie ze środowiskiem” połączyła firmę AM Group Solar z Toyota Jaworski Auto, doprowadzając je do owocnej współpracy. Od połowy sierpnia salon i serwis samochodowy w Bydgoszczy wytwarza prąd dzięki zamontowanym na dachu panelom fotowoltaicznym niemieckiej firmy Q Cells 355 Wp o łącznej mocy prawie 27kWp (moduły monokrystaliczne). W ten sposób obniża koszty i jednocześnie dba o poprawę jakości powietrza w swoim otoczeniu.

Liderzy swoich branż

Za sukcesem paneli, które firma AM Group Solar zaoferowała Toyocie Bydgoszcz, stoi tylna ściana modułów fotowoltaicznych wyposażona w funkcję lustra. Wyjątkowość zastosowanego rozwiązania polega na odbijaniu  niewykorzystanych promieni świetlnych od ogniwa i przekształcaniu ich w dodatkową energię elektryczną.

Q Cells zdobył renomę wysoką jakością i produktywnością energii. – Zależy nam, aby budowane przez nas elektrownie słoneczne służyły naszym klientom przez lata. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o produkty tej niemieckiej firmy – mówi Artur Serkowski, główny inżynier i współwłaściciel AM Group Solar. Silną pozycję Q Cells na rynku fotowoltaiki można więc porównać do… pozycji Toyoty wśród producentów aut hybrydowych.

Inwestycja na lata

Salon Jaworski Auto Bydgoszcz otrzymał aż 25 lat gwarancji na moc paneli fotowoltaicznych, która zgodnie z zapewnieniami producenta nie spadnie przez ten czas poniżej 85%. To aż 5% więcej niż w fotowoltaicznym standardzie rynkowym.

O trwałość instalacji zadbają też pracownicy firmy AM Group Solar, których doświadczenie pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Potwierdza to 10-letnia gwarancja na jakość prac montażowych. Aby przekonać się o kompleksowym podejściu firmy, nie trzeba nic płacić. Wystarczy umówić się na bezpłatną konsultację z pracownikiem. Instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy i okolicach są głównie zakładane przez instalatorów AM Group Solar.

Opłacalność montażu paneli fotowoltaicznych potęgują też dofinansowania rzędu 5 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji z programu Mój Prąd. Okazuje się więc, że salon samochodowy i firma budująca elektrownie słoneczne mają wiele wspólnego – począwszy od troski o środowisko, przez korzystne rozwiązania finansowe po wybór sprawdzonych i pewnych partnerów do współpracy.

Fotowoltaika Bydgoszcz Toyota

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści