Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaAndrzej Duda w Bydgoszczy. Prezydent zwiedził zakłady PESA [ZDJĘCIA]
11.10.2023 | 21:40

Andrzej Duda w Bydgoszczy. Prezydent zwiedził zakłady PESA [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Prezydent Andrzej Duda gościł w środę (11 października) na Kujawach i Pomorzu. Pierwszym punktem wizyty prezydenta były zakłady Pesa w Bydgoszczy.

Kampania wyborcza na finiszu, a prezydent w środę postanowił przyjechać do województwa kujawsko-pomorskiego. Po południu, Andrzej Duda przyjechał do Bydgoszczy, gdzie wizytował zakłady Pesa. Prezydent w towarzystwie swoich współpracowników z Kancelarii Prezydenta: Pawła Szrota (lider listy PiS w okręgu bydgoskim) i Piotra Ćwika, a także wojewody Mikołaja Bogdanowicza (kandyduje do senatu) i posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego najpierw spotkali się z zarządem bydgoskiej firmy, a po godzinie czternastej zwiedzali hale, w których produkowane są pociągi i tramwaje. Prezydent spotkał się także z pracownikami Pesy, miał także okazję przejechać się jednym z pociągów oraz zobaczył wnętrze lokomotywy wodorowej.

Sama konferencja ograniczyła się jedynie do krótkich wystąpień ze strony prezydenta Dudy oraz prezesa Pesy Krzysztofa Zdziarskiego (dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań). – Muszę powiedzieć, że jest dla mnie wielką radością, że zakłady Pesa rozwijają się tak pięknie, wspaniale – mówił Andrzej Duda. Chwalił przy tym produkowany w bydgoskiej firmie tabor kolejowy. – Śmiało mogę powiedzieć, że to jest nasza duma, że Pesa coraz więcej produkuje na eksport – podkreślał. Prezydent cieszył się, że pojazdy Pesy są kupowane także w innych krajach, zwłaszcza tych z Trójmorza. – Ci, którzy z nami współpracują politycznie, z którymi realizujemy rozwój komunikacyjny w tej części Europy, są zainteresowani taborem kolejowym – powiedział Duda. Przytoczył przy tym, że ponad 600 pociągów już wyprodukowanych przez bydgoską firmę, trafiły na zagraniczny rynek i przewożą pasażerów. Wyraził również nadzieję, że Pesa będzie wiodła prym w przetargach na CPK.

Prezes Krzysztof Zdziarski przyznawał, że Pesa to zespół, ale także determinacja do rozwoju. – Niezmiernie mocno pracujemy nad tym, aby każdy nas pojazd był naszą wizytówką – powiedział i zaznaczył, że firma realizuje zamówienia na pojazdy poruszające się z prędkością do 200 km/h, a docelowo do 250 km/h. – Jesteśmy w bardzo dużej dumie, jak i postępie technologicznym, nasza lokomotywa wodorowa ma już homologację, jest dopuszczona do ruchu publicznego – podkreślił.

Po wizycie w Bydgoszczy, Andrzej Duda udał się na wizytę do 56. Bazy Lotniczej w Latkowie k. Inowrocławia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
4 miesięcy temu

Teraz wiem skąd takie nieświeże powietrze nad Bydgoszczą.

Adriana
Adriana
4 miesięcy temu

Pomijając politykę, cieszy nas fakt, że mamy taki zakład w Bydgoszczy! Życzymy dalszych sukcesów!

kaz
kaz
4 miesięcy temu

Anżej wrzuć na luz chłopaku , a ten szrot zabierz ze sobą .