Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Andrzej Wiekierak – kandydat na wójta gminy Osielsko. „Chcę, żeby gmina Osielsko była miejscem do życia jak z naszych marzeń”

Dodano: 21.03.2024 | 09:49

Na zdjęciu: Andrzej Wiekierak od czterech lat jest sekretarzem Gminy Sadki

Fot. KWW Sąsiedzi Osielsko 2024

Janusz Jedliński (KKW Koalicja Obywatelska), Wojciech Sypniewski (KWW Nasza Gmina Osielsko), Andrzej Wiekierak (KWW Sąsiedzi Osielsko 2024) – oto kandydaci na urząd wójta gminy Osielsko w wyborach, które odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona dwa tygodnie później.

Komitet Sąsiedzi Osielsko 2024 w wyborach na urząd wójta wystawił Andrzeja Wiekieraka – 42-latek od ponad dziewięciu lat jest radnym Rady Gminy Osielsko, a od czterech lat sekretarzem Gminy Sadki. Jak podkreśla zna się na administracji samorządowej. Zajmował się m.in. zarządzaniem gospodarką przestrzenną, mieniem gminy i inwestycjami.

Jego celem jest to, aby gmina Osielsko była miejscem do życia jak z marzeń. Chce postawić na to, żeby każda miejscowość w gminie rozwijała się równo, w dobrym tempie. – Żeby wszyscy mieli taką samą drogę do lekarza, szkoły, przedszkola, żłobka – informuje na stronie komitetu Andrzej Wiekierak. – Potrzebujemy nowych placówek i jeszcze lepszej opieki. Żeby domy otoczone ogrodami miały za płotem dobre drogi, czyste chodniki i równe ścieżki rowerowe a nie miejskie bloki. A ci, którzy już mieszkają w apartamentowcach, mogli oddychać czystym powietrzem i zapachem kwiatów. Nasza gmina to nowoczesne wsie pod miastem. Ze wszystkimi zaletami tych pierwszych, ale bez wad tego drugiego. Żeby każdy, kto tego potrzebuje – mógł wtedy, kiedy jemu jest wygodnie – dojechać do Bydgoszczy autobusem. Potrzebujemy dobrej umowy z zarządcą komunikacji miejskiej na naszych warunkach, według naszych potrzeb – dodaje.

Oprócz tego kandydat mówi o nowoczesnych placach zabaw, plenerowych siłowniach, skateparkach, miejscach do aktywności sportowej, ławkach ulicznych.

Komitet „Sąsiedzi” zaznacza, że potrzebna jest przychodnia w Niemczu, a także inwestycje w zieloną energię. Wśród postulatów pojawiło się też utworzenie nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
4 miesięcy temu

Może jakaś wspólna debata wszystkich kandydatów na wójta. Kto chce rozwijać komunikacje w gminie, budować centrum przesiadkowe a kto nie, co z nową szkołą, co z dalszą urbanizacją gminy, czy oswietlamy gmine czy nie, co z boiskiem naprzeciwko szkoly na Centralnej, co z oczyszczalnia sciekow kto jest za kto przeciw, kto ma jaką wizje na gmine, jakie beda inwestycje, czy mieszkancy moga brac w tym udzial itd