Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAnne Applebaum z prestiżową nagrodą. Wręczył ją król Hiszpanii
28.10.2021 | 21:28

Anne Applebaum z prestiżową nagrodą. Wręczył ją król Hiszpanii

Na zdjęciu: Anne Applebaum otrzymała prestiżową hiszpańską nagrodę.

Fot. casareal.es

Anne Applebaum, mieszkanka podbydgoskiego Chobielina i żona europosła Radosława Sikorskiego, odebrała z rąk Króla Hiszpanii Nagrodę Dziennikarską Francisco Cerecedo.

O wyróżnieniu amerykańskiej dziennikarki, historyczki i pisarki pisaliśmy już w lipcu. Applebaum została laureatką XXXVIII edycji Nagrody Dziennikarskiej Francisco Cerecedo przyznawanej corocznie przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich pod patronatem banku BBVA

Nagrodę przyznano za „prace badawcze i popularyzatorskie dotyczące autorytaryzmu i nowych zjawisk populistycznych”. – Jej artykuły w The Atlantic, a wcześniej w The Economist, Evening Standard i The Washington Post są punktem odniesienia dla zrozumienia ruchów społecznych i politycznych krajów europejskich, takich jak Węgry i Polska, w których kwestionowane są niektóre zasady, wolności i wartości nierozerwalnie związane z Unią Europejską – podano w uzasadnieniu.

Jury przewodniczyła María Emilia Casas, była prezes hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego, zaś uroczystego wręczenia nagrody dokonał król Filip VI. – Doceniono pracę, w której to, co dzieje się na świecie, nie zostało opisane jako ostrzeżenie, ale jako apel o świadomość i jedność – mówił król Hiszpanii.

Laureatom Nagrody Dziennikarskiej „Francisco Cerecedo” przyznawane są 24 tys. euro oraz medal zaprojektowany przez rzeźbiarza Julio Lópeza Hernándeza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezusMaria
JezusMaria
28 dni temu

i który z p i s owskich matołów ma coś do powiedzenia mądrego w tym temacie ? możecie pokazać kogoś od was kto może się pochwalić taką kobietą na podobnym poziomie ? a nie jak u was tylko skrajne chamstwo, tępota, prostactwo, fałsz, obłuda i jedno wielkie dziadostwo – wykopaliska idio tów to wasza specjalność…tego u was pod dostatkiem – jeszcze na eksport można by wysyłać do rozminowywania terenów poprzez spacer po polach….

Powiązane treści