Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAntynarkotykowa akcja CBŚP w Bydgoszczy. Zatrzymano siedem osób
cbśp narkotyki bydgoszcz
21.06.2019 | 08:00

Antynarkotykowa akcja CBŚP w Bydgoszczy. Zatrzymano siedem osób

Na zdjęciu: Jedna z osób podejrzanych o przemyt i dystrybucje narkotyków podczas zatrzymania przez bydgoskie CBŚP.

Fot. CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Zarządu w Bydgoszczy zatrzymali siedem osób – dwie kobiety i pięciu mężczyzn, podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy, w większości powiązani rodzinnie, mogli przemycać narkotyki do Niemiec i Holandii.

Do zatrzymań doszło w niedzielę, 16 czerwca. Członkowie rozbitej przez CBŚP zorganizowanej grupy przestępczej mogli zarobić na przemycie i sprzedaży środków odurzających i substancji psychotropowych około 9,5 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że członkowie grupy działali od 2005 roku głównie na terenie województwa kujawsko – pomorskiego oraz Niemiec. Z zebranego materiału wynika, że wówczas wprowadzono do obrotu około 250 kg amfetaminy i 250 kg marihuany. Śledczy oszacowali czarnorynkową wartość tych narkotyków na blisko 10 mln zł. Środki odurzające i substancje psychotropowe były przemycane za granicę i rozprowadzane na terenie Niemiec i Holandii. Według śledczych, podejrzani z tych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Aktywność grupy polegała m.in. na obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych (amfetaminą, tabletkami ekstazy, kokainą) oraz środków odurzających (głównie marihuany). Zajmowała się nadto międzynarodowym przemytem narkotyków. Znaczna część wywożonych z Polski narkotyków trafiała do Hamburga i Berlina.

– podaje Prokuratura Krajowa.

Jak informuje CBŚP, w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przemytu i obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Jeden z mężczyzn usłyszał także zarzut podżegania do popełnianie zbrodni zabójstwa dwóch osób. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich  zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa – policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści