Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFinał procesu po zabójstwie na bydgoskim Śródmieściu. Sąd rozpatrzył apelacje prokuratury i obrony
24.01.2022 | 18:21

Finał procesu po zabójstwie na bydgoskim Śródmieściu. Sąd rozpatrzył apelacje prokuratury i obrony

Na zdjęciu: Artur M. został prawomocnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Fot. Archiwum

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił w poniedziałek (24 stycznia) apelacje śledczych i obrony w procesie po zabójstwie dozorcy kamienicy przy Mickiewicza na bydgoskim Śródmieściu. Tym samym wyrok w tej sprawie jest już prawomocny.

Przypomnijmy, że bydgoski Sąd Okręgowy w połowie lipca 2021 r. nieprawomocnie skazał 41-letniego Artura M. na karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności za zabójstwo 71-letniego mężczyzny w kamienicy przy ul. Mickiewicza. Sam proces trwał blisko sześć miesięcy, a w jego trakcie sąd musiał zwracać się do biegłych lekarzy psychologów i psychiatrów o ocenę stanu zdrowia i poczytalności skazanego.

Apelację od wyroku złożył obrońca skazanego, który wnioskował w procesie o łagodny wymiar kary (sam Artur M. od samego początku przyznał się do winy, jednak podczas procesu nie odpowiadał na pytania prokuratora, składu sędziowskiego i swojego obrońcy, a na czas odczytywania zeznań przez niego, sąd przychylił się do jego wniosku i wyłączył jawność), ale też prokuratura. Śledczy nie zgodzili się z tym, aby M. mógł po piętnastu latach odsiadki ubiegać się o warunkowe, przedterminowe wyjście na wolność.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku miał rozpatrzeć apelację w tej sprawie jeszcze pod koniec 2021 roku, jednak termin uległ zmianie. Jak przekazuje nam Anna Kanabaj-Michniewicz z gdańskiego sądu, skład sędziowski odFdalił obie apelacje, co oznacza, że wyrok w tej sprawie jest już prawomocny.

Finał procesu po zabójstwie na bydgoskim Śródmieściu. Sąd rozpatrzył apelacje prokuratury i obrony
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments