Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZabił młotkiem starszego mężczyznę na Śródmieściu. W bydgoskim sądzie ruszył jego proces
28-01-2021_proces_zabójstwo Mickiewicza Bydgoszcz_Artur M., mec. Łukasz Kaczanowski - MB
28.01.2021 | 19:02

Zabił młotkiem starszego mężczyznę na Śródmieściu. W bydgoskim sądzie ruszył jego proces

Na zdjęciu: Oskarżony Artur M. (jego obrońcą jest mec. Łukasz Kaczanowski) przyznał się przed sądem do postawionych mu zarzutów.

Fot. MB

W bydgoskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się w czwartek (28 stycznia) proces 41-latka, który jest oskarżony o zabicie 71-letniego mężczyzny.

Do tej tragedii doszło na początku kwietnia 2020 r. W kamienicy przy ul. Mickiewicza w Śródmieściu ujawnione zostały zwłoki 71-latka. Śledczy o tragedii długo nie informowali, a w toku wykonywanych czynności mieli pytać świadków, czy „widzieli w pobliżu mężczyznę z siekierą”. Podejrzewany o ten czyn mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych raptem dobę później w jednym z pustostanów.

41-letni Artur M. został na czwartkowy proces doprowadzony z aresztu. Akt oskarżenia przedstawiła prok. Adrianna Bojarska-Majchrzak z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. – Oskarżam Artura M. o to, że działając z zamiarem bezpośrednim zabił Eugeniusza Z. w ten sposób, że zadał mu narzędziem tępokrawędzistym typu młotek ciosy w głowę, powodując pourazowe uszkodzenie centralnego układu nerwowego oraz liczne obrażenia głowy o charakterze rąbanym i tłuczonym – odczytała prokurator. Jak się okazało, Artur M. miesiąc wcześniej miał się włamać do biura 71-latka, niszcząc przy tym zamek drzwi wejściowych i listwę maskującą. Mężczyzna obu tych czynów dokonał w okresie pięciu lat od poprzedniego skazania (wyrok wydał sąd w Częstochowie).

Oskarżony przyznał się do winy, ale przed sądem nie odpowiadał ani na pytania sędziów, prokurator, jak i swojego obrońcy. Podtrzymał te zeznania, które składał w toku prokuratorskiego śledztwa. Ich treści nie ujawniono, sąd na czas odczytania tych wyjaśnień, wyłączył jawność rozprawy.

Arturowi M. za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści