Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwsze elementy nowego wiaduktu Armii Krajowej. Prace trwają

Dodano: 22.02.2023 | 09:43

Na zdjęciu: Pierwszych element nowej przeprawy w ciągu alei Armii Krajowej przyjechały z zakładu firmy Mostostal Kielce (wykonawcy robót) na plac budowy.

Fot. ZDMiKP

Na plac budowy nowego wiaduktu zachodniego w ciągu alei Armii Krajowej zwożone są pierwsze elementy przyszłego pomostu. Obecnie trwa ich łączenie.

Jesienią zeszłego roku rozpoczęto przebudowę zachodniego wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej. Na początku rozebrano starą konstrukcję (prace potrwały dłużej, gdyż na kilkanaście dni zostały wstrzymane z powodu zwiększonego ruchu pociągów) – obecnie trwa budowa nowych przyczółków i montaż pierwszych elementów nowej przeprawy, które przyjechały z zakładu firmy Mostostal Kielce (wykonawcy robót) na plac budowy.

Gotowe elementy są scalane, a następnie zostaną nasunięte na nowe przyczółki i tymczasowe podpory. Łuki nowego wiaduktu będą natomiast montowane z użyciem ogromnego dźwigu – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. I przypomina, że wiadukt zachodni będzie wyglądał identycznie jak przebudowana przed dwoma laty konstrukcja po stronie cmentarza, składająca się z pomostu podwieszonego do łuków.

Na nowym obiekcie zachowane zostaną dwa pasy ruchu dla samochodów: zlikwidowany zostanie nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczone zostanie na drogę rowerową i szerszy chodnik. Inwestycja kosztuje blisko 30 milionów złotych. Zakończenie prac planowane jest w 2023 roku – zakłada się, że nastąpi to w sierpniu.

CZYTAJ TAKŻE: Siatka linii międzygminnych i nowa trasa tramwajowa w centrum. Oto pomysły planu transportowego dla Bydgoszczy i okolic

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments