Bydgoszcz
11C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 9
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportArtego z Basketem reklamą ligi. „To było wspaniałe widowisko”
Artego Bydgoszcz, trening, Agnieszka Szott - ST (3)
16.10.2017 | 10:55

Artego z Basketem reklamą ligi. „To było wspaniałe widowisko”

Na zdjęciu:

Fot. ST

W niedzielę koszykarki Artego pokonały na wyjeździe Basket Gdynia 75:73.  Dla podopiecznych Tomasza Herkta była to piąta wygrana w rozgrywkach. 

Obie drużyny przystępowały do spotkania z kompletem czterech zwycięstw, więc zapowiadano duże emocje i kibice nie rozczarowali się. Mecz lepiej zaczął Basket, ale następnie do głosu doszło Artego i losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. – Myślę, że to było wspaniałe widowisko. Obie drużyny wysoko podniosły sobie poprzeczkę, walczyły do końca i nie wiadomo było, kto wygra. Na szczęście nam się to udało i utrzymałyśmy passę zwycięstw – skomentowała po zakończeniu spotkania Agnieszka Szott-Hejmej, która zapisała na swoim koncie 11 punktów.

Zadowolony ze swoich zawodniczek może być trener Tomasz Herkt. Artego jest samodzielnym liderem Basket Ligi Kobiet, a na swoim koncie ma jeszcze zwycięstwo w EuroCup. W Gdyni jego podopieczne po raz pierwszy w tym sezonie musiały walczyć o zwycięstwo do ostatnich sekund. – Życzę, żeby było więcej takich meczów w lidze. Wtedy moglibyśmy być spokojni o zainteresowanie – podsumował niedzielny mecz szkoleniowiec.

W czwartek Artego rozegra drugi mecz w europejskich pucharach, podejmując szwedzką drużynę Umea Udominate. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.


Powiązane treści