Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dr hab. Artur Laska drugim kandydatem na rektora UKW. Chce podnieść prestiż uczelni

Dodano: 09.01.2024 | 12:31

Na zdjęciu: Dr hab. Artur Laska jest od 27 lat związany z UKW.

Fot. spot wyborczy dr Artura Laski

Znamy drugiego kandydata na funkcję rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Konkurentem prof. Jarosława Burczyka będzie dr hab. Artur Laska, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji.

W tym roku UKW czeka zmiana sternika uczelni. Po dwóch kadencjach stanowisko opuści prof. Jacek Woźny, a społeczność akademicka będzie musiała wybrać nowego rektora. Znamy już nazwiska dwóch kandydatów na tę funkcję: pierwszym z nich jest prof. Jarosław Burczyk. Dziś (9 stycznia) uniwersytet poinformował o tym, że w wyborach wystartuje również dr hab. Artur Laska.

Jestem bydgoszczaninem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wychowałem się na bydgoskim Śródmieściu, które zawsze pozostanie w moim sercu – podkreśla w swoim spocie wyborczym dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji. Opowiada w nim o swojej edukacji – najpierw w SP47 przy ulicy Czartoryskiego, a później w VI LO.

Laska jest związany z UKW już od 27 lat, a od pięciu lat pełni funkcję dziekana jednostki mieszczącej się przy ulicy Poniatowskiego. – Ze swoimi koleżankami i kolegami osiągam cele, o których wcześniej marzyliśmy – mówi. Kreśli też wizję zmian na UKW po objęciu tego stanowiska.

Do decyzji o stracie przygotowały mnie kierownicze doświadczenia i sukcesy, profesjonalna wiedza o przywództwie i zarządzaniu, a także konstruktywne emocje, motywujące do wyjścia z roli jedynie obserwatora procesów na Naszej Uczelni. Jako bydgoszczanin, kochający swoje rodzinne miasto i oddany swojej Alma Mater, chciałbym przysłużyć się do jej świetności oraz należytej rangi – napisał w liście do społeczności akademickiej.


CZYTAJ TAKŻE: Opowieść o wielkiej wizji. Jak powstała książka o Nowym Fordonie?


Dziekan WNoPiA deklaruje, że będzie zarządzał uczelnią w sposób elastyczny i skuteczny, tak by miała ona zdolność do transformacji i łatwiejszej adaptacji do zmian zachodzących w otoczeniu. Chce też wzmocnić znaczenie uczelni.

Kluczem do budowy prestiżu UKW może stać się wspieranie świata kultury, technologii i biznesu oraz czystego środowiska. Naszym znakiem rozpoznawczym stanie się wówczas wrażliwość na wyzwania współczesności i zrównoważony rozwój – mówi dr hab. Laska.

Drugi kandydat na rektora bydgoskiego uniwersytetu przekazuje również, że wciąż doprecyzowuje założenia programu wyborczego. – Zależy mi, aby uwzględniał on perspektywę różnych grup. Serdecznie zapraszam więc do kontaktu i rozmowy. Wkrótce upublicznię też skład proponowanych prorektorów. Jesteśmy w komplecie i mogę zapewnić, że są to osoby o świeżym, ale i opartym na doświadczeniu, szerokim spojrzeniu na uniwersytet – podkreśla.

Hsło wyborcze dr hab. Artura Laski brzmi „Razem dla Uniwersytetu”. Poniżej można zobaczyć jego spot.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments