Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria zmienia trenera. Wraca stary znajomy
28.11.2016 | 21:30

Astoria zmienia trenera. Wraca stary znajomy

Zarząd bydgoskiego klubu podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera.

Na zdjęciu: Konrad Kaźmierczyk w sobotę poprowadzi Astorię po raz ostatni.

Fot. ST

W sobotę Konrad Kaźmierczyk po raz ostatni poprowadzi zespół bydgoskiej Astorii. Zarząd klubu zdecydował o zmianie szkoleniowca.

Kaźmierczyk został trenerem Astorii na początku grudnia ub. roku. W pierwszym sezonie pod jego wodzą zespół wywalczył awans do fazy play-off, ale w trwających rozgrywkach z zaledwie dwoma zwycięstwami w dwunastu meczach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Po przegranym 56:105 meczu ze Zniczem Pruszków zarząd bydgoskiego klubu poinformował, że wyciągnął konsekwencje wobec zawodników, a kibiców na następny mecz domowy wpuści za darmo. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż w kolejnych dwóch meczach koszykarze Asty nie zdołali wygrać. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe w Kłodzku i będzie to ich ostatni mecz pod wodzą Konrada Kaźmierczyka, którego od 5 grudnia zastąpi Jerzy Chudeusz.

58-letni szkoleniowiec prowadził już Astorię w sezonie 2005/2006. Później pracował w Kołobrzegu, Starogardzie Gdańskim, Wałbrzychu, na Słowacji oraz w rodzinnym Wrocławiu. Możliwe, że jego asystentem będzie… Kaźmierczyk, który otrzymał propozycję powrotu na stanowisko drugiego trenera, którym był zanim niespełna rok temu przejął zespół po Przemysławie Gierszewskim. Teraz poprosił o kilka dni na zastanowienie się nad propozycją.


Powiązane treści