Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Autostrada A1 pod okiem policyjnego drona. Sprawdzano zachowania kierowców ciężarówek

Dodano: 31.07.2023 | 08:27

Na zdjęciu: Policjanci z włocławskiej drogówki, podczas piątkowej akcji, kontrolowali zachowanie kierowców ciężarówek na autostradzie A1.

Fot. KMP Włocławek / kadr z nagrania z drona

Policjanci z pionu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy użyciu drona obserwowali zachowanie kierowców samochodów ciężarowych na autostradzie A1.

Do działań policjanci – oprócz drona – użyli także nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. – Celem działań było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów dotyczących wyprzedzania się pojazdów ciężarowych kategorii N2 i N3 – mówią mundurowi z włocławskiej drogówki.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ratownicy medyczni zaatakowani podczas interwencji. 41-latka miała trzy promile alkoholu w organizmie


Funkcjonariusze swoje działania przeprowadzili w piątek, 28 lipca. – W jednym przypadku ujawniliśmy kierowcę ciężarówki, który niestosował się do przepisów o zakazie wyprzedzania się pojazdów ciężarowych na autostradzie – dodają i precyzują, że tego typu działania będą w przyszłości kontynuowane.

Przypomnijmy, że z początkiem lipca br. w życie weszły nowe przepisy, które dotyczą zakazu wyprzedzania samochodów na autostradach i drogach ekspresowych przez auta ciężarowe o całkowitej masie dopuszczalnej powyżej 3,5 tony. Na autostradzie A1, od 1.07. policjanci ruchu drogowego ujawnili osiem takich wykroczeń.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments