Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAwantura w parku maszyn Polonii. Miało dojść do rękoczynów!
23.05.2017 | 20:59

Awantura w parku maszyn Polonii. Miało dojść do rękoczynów!

We wtorek na stadionie Polonii odbywały się Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Na zdjęciu: Patryk Sitarek (z lewej) nie dokończył wtorkowych zawodów.

Fot. ST

We wtorek na stadionie Polonii odbyły się zawody Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Po zakończeniu zawodów w parku maszyn miało dojść do bójki.

W jednym z biegów wtorkowego meczu doszło do zderzenia Damiana Stalkowskiego z Patrykiem Sitarkiem, który nie był zdolny do dalszej jazdy. Jak relacjonuje bydgoski klub, po zawodach przedstawiciele teamu Stalkowskiego, Rafał i Damian Kuskowscy mieli wtargnąć do boksu Sitarka i wywołać awanturę.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Stalkowski i Sitarek przez znaczą cześć sezonu znajdowali się w konflikcie z Władysławem Gollobem. Ostatecznie pierwszy z nich przeniósł się do Startu Gniezno, a drugi zdecydował się pozostać w Polonii.

Poniżej zamieszczamy oświadczenie, które klub opublikował we wtorek przed godziną 21 (pisownia oryginalna).

„Żużlowy Klub Sportowy POLONIA BYDGOSZCZ SA wyraża oburzenie z powodu zaistniałej po zawodach 3 rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy awantury wywołanej przez skandaliczne zachowanie osób z teamu zawodnika GTM Start Gniezno Damiana Stalkowskiego. Wchodzący w skład ekipy Damiana Stalkowskiego mechanik Damian Kuskowski uderzył bez powodu brata zawodnika naszego klubu Marcina Sitarka. Następnie wraz z ojcem Rafałem Kuskowskim wtargnęli do boksu zawodnika Patryka Sitarka, naruszając zakaz przekraczania linii odgradzającej boks zawodnika od osób postronnych, wywołując ciąg dalszy awantury. Na prośbę kierownictwa naszego klubu o opuszczenie bezprawnie zajętego pomieszczenia zawodnika, Rafał i Damian Kuskowscy odmówili, w wyniku czego zostali wyprowadzeni z terenu parku maszyn przez służby porządkowe. Nadmieniamy iż pobity brat naszego zawodnika Marcin Sitarek udał się do szpitala na obdukcję lekarską związaną z obrażeniami doznanymi w wyniku napaści panów Kuskowskich. Świadkami zdarzeń było kierownictwo naszego klubu oraz osoby funkcyjne pracujące przy organizacji zawodów.

Przyczyną całego zajścia były wcześniejsze wydarzenia na torze, gdzie w trakcie wyjeżdżania do biegu Damian Stalkowski staranował zawodnika Polonii Bydgoszcz Patryka Sitarka. Na skutek tej kolizji Patryk Sitarek był niezdolny do startu w całych zawodach, a także został odwieziony do szpitala. Tam stwierdzono ucisk pomiędzy kręgami szyjnymi L1 i L2, w związku z czym zalecono konsultację neurochirurgiczną. Do chwili obecnej (23.05.2017, godzina 20:25) Patryk Sitarek przebywa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Jako klub Polonia Bydgoszcz protestujemy przeciwko bandyckim zachowaniom tego typu na terenie rozgrywania zawodów sportowych. Jednocześnie będziemy domagać się wyciągnięcia konsekwencji wobec panów Kuskowskich przez odpowiednie organy.”

AKTUALIZACJA: Na oświadczenie Polonii odpowiedział już mechanik Damiana Stalkowskiego. Czytaj oświadczenie Damiana Kuskowskiego.


Powiązane treści