[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bardzo śliski poranek. Niebezpiecznie na chodnikach i drogach w regionie

Dodano: 19.02.2021 | 10:11

Na zdjęciu: W piątek trzeba zachować szczególną ostrożność na jezdniach i chodnikach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Tym razem nie gruba warstwa śniegu, a lód zalegający na ulicach i chodnikach dają się we znaki bydgoszczanom i mieszkańcom regionu.

Nad ranem w Bydgoszczy padał marznący deszcz. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji w Bydgoszczy, od godz. 3 w nocy dziesięć solarek posypywało ulice, zaś jeszcze o 9:30 cztery pojazdy pracowały na wzniesieniach i wiaduktach w mieście. – Kolejne cztery są w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców. Trudne warunki są na chodnikach, dlatego na nie kładziemy szczególny nacisk. Cały czas posypujemy je solą. Przystanki, przejścia i schody były posypane piaskiem już w nocy – wyjaśnia rzecznik prasowy drogowców Tomasz Okoński.

Ruch na jezdniach odbywa się bez zakłóceń. Wszystkie główne ulice zostały posypane solą i są czarne. Na uliczkach osiedlowych zalega błoto pośniegowe.

Od naszych Czytelników otrzymywaliśmy też informacje z dróg regionu. Ślisko jest m.in. w rejonie Samociążka, a także Jarużyna, gdzie kilka samochodów zakończyło hamowanie na poboczu. Ostrożnie trzeba też jeździć na drodze wojewódzkiej nr 254 między Łabiszynem a Brzozą.

Przypominamy, że informacje drogowe można śledzić na naszej stronie Traffic – MetropoliaBydgoska.pl na Facebooku, a także w zakładce Traffic na stronie internetowej (ikonka samochodu w prawym górnym rogu).

Bardzo śliski poranek. Niebezpiecznie na chodnikach i drogach w regionie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments