Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBariera stu dni przekroczona. Mistrzostwa świata coraz bliżej
11.04.2016 | 14:34

Bariera stu dni przekroczona. Mistrzostwa świata coraz bliżej

Jeszcze przed mistrzostwami świata w Bydgoszczy zorganizowanych zostanie wiele imprez lekkoatletycznych.

Na zdjęciu: Krzysztof Wolsztyński, Helena Dalke, Anna Rogowska i prezydent Rafał Bruski.

Fot. Leszek Grabowski

99 dni – tyle dzieli nas od startu mistrzostw świata juniorów w lekkoatletyce. W poniedziałek prezydent Rafał Bruski i prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński omówili stan przygotowań do imprezy. Gośćmi konferencji były Anna Rogowska oraz zawodniczka Zawiszy, Helena Dalke.

Organizujemy tę imprezę w ekspresowym tempie, ale wszystko jest pod kontrolą – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Rafał Bruski, który przedstawił także harmonogram inwestycji na stadionie Zawiszy. Do 10 czerwca przeprowadzony zostanie remont mixed zone, a jeszcze przed początkiem lipca zamontowany ma zostać nowy telebim. Koszt tych działań to nieco ponad milion złotych, a w planach jest też remont bieżni na bocznym boisku oraz w hali.

Większość reprezentacji przyleci do Warszawy, gdzie zlokalizowany będzie główny port lotniczy imprezy. Pojedyncze samoloty trafią do Poznania i Gdańska, a bezpośrednio do Bydgoszczy przyleci 200 osób lotem z Frankfurtu. Wszyscy uczestnicy imprezy zamieszkają w mieście nad Brdą.

Jedną z przedstawicielek Bydgoszczy na mistrzostwach może być rywalizująca w biegu przez płotki Helena Dalke. Pochodząca z Kcyni 19-latka jest dobrej myśli. – Bardzo się cieszę, że po dwóch latach startowania za granicą będę mogła wystartować u siebie. Mam nadzieję, że pokażę się z jak najlepszej strony przed rodziną i znajomymi, a mistrzostwa będą udane – mówiła zawodniczka Zawiszy.

Kibice nie będą mogli narzekać na brak atrakcji w tygodniach poprzedzających mistrzostwa. Już 1 maja odbędzie się bieg Bydgoszcz na start. Udział w nim zapowiedziała była tyczkarka Anna Rogowska, która została ambasadorką lipcowej imprezy. 4 czerwca zorganizowane zostaną zawody „Tyczka na Wyspie”, w których mają wystartować m.in. Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Oprócz zawodowych sportowców na Wyspie Młyńskiej rywalizować będą mogli też wszyscy chętni – w miasteczku lekkoatletycznym będzie można spróbować swoich sił w skoku w dal, skoku o tyczce czy biegach. Dzień później na stadionie Zawiszy odbędzie się XVI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. Prawdziwy przedsmak emocji nastąpi 24-26 czerwca, gdy nad Brdą odbędą się mistrzostwa Polski seniorów. Nieco ponad dwa tygodnie później planowany jest przyjazd pierwszych reprezentacji na juniorski czempionat.

Znane są już prawdopodobne ceny biletów. Wejście na trybunę A, gdzie część miejsc jest już zarezerwowana dla VIP-ów oraz przedstawicieli drużyn, kosztować będzie 20 zł. Bilet na pozostałe miejsca będzie można nabyć już za 10 zł, a wejściówki ulgowe będą o połowę tańsze. Grupy zorganizowane, które dołączą do klubu kibica wejdą za darmo. Nadal poszukiwani są wolontariusze chcący pomóc przy organizacji mistrzostw.


Powiązane treści