Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDwoje zawodników Zawiszy pojedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata do USA!
Marika Popowicz-Drapała
08.03.2016 | 14:05

Dwoje zawodników Zawiszy pojedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata do USA!

Polski Związek Lekkiej Atletyki po halowych mistrzostwach Polski w Toruniu ogłosił skład reprezentacji na mistrzostwa świata w Portland.

Na zdjęciu: Marika Popowicz-Drapała, świeżo upieczona mistrzyni Polski w halowym sprincie.

Fot. Wikipedia / wolna licencja

Siedemnaście osób będzie liczyła polska kadra, która w dniach 17-20 marca weźmie udział w 16. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w amerykańskim Portland. W tym gronie znalazło się miejsce dla dwojga reprezentantów bydgoskiego Zawiszy – sprinterki Mariki Popowicz-Drapały oraz płotkarza Dominika Bochenka.

W zaprezentowanej przez PZLA reprezentacji znalazło się aż jedenaście pań i tylko sześciu mężczyzn. Warto jednak dodać, że nie wszyscy lekkoatleci mieli w planach start za Oceanem. Dlatego też w gronie kadrowiczów nie ma chociażby najwyżej skaczącego w tym sezonie polskiego tyczkarza – Pawła Wojciechowskiego (zanotował w tym roku 5,84 m), który w dodatku w minioną sobotę sięgnął po złotych medal halowych mistrzostw kraju [WIĘCEJ NA TEN TEMAT]. Sezon halowy już wcześniej zakończyła także sprinterska rewelacja początku roku – Ewa Swoboda, która w lutym podczas Copernicus Cup w Toruniu pobiła halowy rekord świata juniorek z kapitalnym wynikiem 7,07 s.

Do Portland wybiera się za to Popowicz-Drapała, która pod nieobecność Swobody była klasą sama dla siebie podczas weekendowym HMP w Toruniu. Z bardzo dobrym wynikiem 7,20 s (rekord życiowy pobiła w sobotę dwukrotnie – przyp. red.) wywalczyła złoto i przepustkę do USA. W gronie sprinterek będzie towarzyszyła jej Agata Forkasiewicz (rekord życiowy na 60 m – 7,30 s uzyskany także w 2016 roku).

Bydgoszcz będzie miała w Stanach Zjednoczonych jeszcze jednego reprezentanta – Dominika Bochenka. Specjalista od biegów przez płotki uzyskał w tym roku 7,68 s, czyli wynik o 0,05 s gorszy od swojego rekordu życiowego. Pod nieobecność wspomnianego Pawła Wojciechowskiego, w konkursie skoku o tyczce wezmą udział: Robert Sobera i Piotr Lisek (obaj pokonali w tym roku poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,77 m). Na HMŚ pojawi się także Kamila Lićwinko, która w tym sezonie skoczyła wzwyż już 1,97 m (rok temu – 2,02 m).

Reprezentacja Polski do USA wyleci już w środę, 9 marca.

KADRA POLSKI NA HMŚ W PORTLAND (17-20 MARCA)
Marika Popowicz-Drapała, Agata Forkasiewicz (obie na 60 m), Małgorzata Hołub, Justyna Święty (400 m oraz sztafeta 4 x 400 m), Magdalena Gorzkowska, Dominika Muraszewska, Ewelina Ptak, Monika Szczęsna (sztafeta 4×400 m), Renata Pliś (1500/3000 m), Danuta Urbanik (1500 m), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Remigiusz Olszewski (60 m), Dominik Bochenek (60 m ppł), Robert Sobera, Piotr Lisek (skok o tyczce), Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk (pchnięcie kulą);


Powiązane treści