Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSpołecznicy chcieli odnowić zniszczone barierki przy Starym Porcie. Ratusz nagle ogłosił przetarg na ich renowację
bulwary nad brdą bydgoszcz
04.03.2022 | 10:15

Społecznicy chcieli odnowić zniszczone barierki przy Starym Porcie. Ratusz nagle ogłosił przetarg na ich renowację

Na zdjęciu: Barierki przy Starym Porcie miały zostać odmalowane w czynie społecznym. Przedstawicieli Społecznego Rzecznika Pieszych i innych, chętnych do działania mieszkańców ubiegł jednak ratusz, który na początku marca ogłosił przetarg na odnowienie konstrukcji.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Urząd miasta ogłosił przetarg na naprawę i konserwację zniszczonych barierek przy nabrzeżu Brdy na Starym Porcie. Co ciekawe, akcje odnowienia zaniedbanych metalowych elementów planowali członkowie stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, którzy zebrali już pieniądze na farbę i chcieli własnymi siłami odmalować barierki.

Bariery pomiędzy Brdą a ulicą Stary Port od wielu lat nie były poddane renowacji. Z metalowych konstrukcji w wielu miejscach odłaziła farba. Zaniedbania miasta w tej materii zwracały uwagę bydgoszczan, lecz ratusz nie reagował na zgłoszenia. Brak działań ze strony urzędników sprawił, że członkowie stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych postanowili wziąć sprawy w swoje ręce – jego przewodniczący Paweł Górny uruchomił zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka. Jej celem było zebranie 600 złotych na farbę do odmalowania metalowych elementów przy nabrzeżu Brdy.

Pomagamy, bo miasto sobie nie radzi z estetyką w samym centrum – podkreślił Górny. I dodał, że za zebrane środki będzie można zakupić ok. sześciu litrów farby „na rdzę”. Odmalowanie barierek przy Starym Porcie miało być wykonane w czynie społecznym na początku wiosny – rzecz jasna planowano nagłośnienie akcji, aby zwrócić uwagę urzędników na ich wieloletnie zaniedbania oraz fakt, że są one usuwane przez samych mieszkańców. Bydgoszczanie chętni wsparli inicjatywę – Górnemu szybko udało się uzbierać całą kwotę.

Przedstawiciele ratusza postanowili jednak „ubiec” społeczników. W obawie przed kompromitacją, 2 marca ogłosili oni przetarg na naprawę i konserwację barierek. Zamówienie obejmuje uzupełnienie i naprawę brakujących elementów balustrady, oczyszczenie powierzchni wraz z usunięciem starych powłok malarskich oraz zabezpieczenie przed korozją i pomalowanie elementów na kolor czarny. Postępowanie trwa do 11 marca – wykonawca będzie miał 60 dni na odnowienie zniszczonych balustrad przy Brdzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bulwary nad Brdą. Ratusz ogłasza przetarg na przebudowę zapowiadanego odcinka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
2 miesięcy temu

600zł wystarczyłby społecznikom a ciekawe ile zapłacą podatnicy?

Rysio
Rysio
2 miesięcy temu

Tak myślę że minimum 25 000 zł