Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Basen Astorii ma już rok. W weekend odbędą się urodziny obiektu na sportowo

Dodano: 08.03.2022 | 12:38

Na zdjęciu: Basen Astorii Bydgoszcz przy ul. Królowej Jadwigi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dzisiaj (8 marca) mija rok od otwarcia basenu Astorii przy Królowej Jadwigi w Bydgoszczy. Z tej okazji najbliższy weekend upłynie pod znakiem sportowych wydarzeń.

8 marca 2021 roku o 8:03 otwarty został basen Astorii w Bydgoszczy. Przez dwanaście miesięcy – jak wylicza Paweł Kowalski z Bydgoskiego Centrum Sportu – na obiekt przy Królowej Jadwigi weszło ponad 235 tysięcy osób. Średnia wejść w dni robocze wyniosła ponad tysiąc osób, a w weekendy – przeszło 1,1 tys. – Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie dwanaście miesięcy były trudne, biorąc pod uwagę kwestie pandemiczne i rygory, to obiekt przyciągnął masę bydgoszczan – mówi Kowalski.

Jak dodaje, niemal 90% osób, które weszły na obiekt to mieszkańcy Bydgoszczy. – Przyjeżdżają do nas też osoby spoza Bydgoszczy – precyzuje i zaznacza, że w tym gronie są głównie uczestnicy obozów, ale też kadry pływackiej, którzy w tym roku także zamierzają przyjechać na zgrupowanie. Na obiekcie odbywały się także zawody pływackie rangi mistrzostw kraju. – Dla nas było to ogromne wyzwanie – nie ukrywa dyrektor obiektu Dariusz Białkowski i przyznaje: – Ze względu na brak basenu rozgrzewkowego i ilość trybun powoduje, że możemy organizować zawody na krótkim basenie, tj. 25-metrowym. Dla nas pod kątem organizacyjnym, zawody przebiegały poprawnie, mamy zanotowany tutaj rekord Europy, więc to dla nas nobilitacja, by kontynuować ten poziom. 

Z okazji roku od otwarcia, na basenie Astorii nie zabraknie w najbliższy weekend wydarzeń dla aktywnych. Już w najbliższą sobotę (12 marca) odbędą się zawody z cyklu Enea Bydgoszcz Triathlon pod dachem (w godzinach 9:00 – 12:00) oraz maraton fitness (9:00 – 13:00). W sobotnie popołudnie zaplanowano także warsztaty pływackie z Radosławem Kawęckim (17:00 – 19:00). Na to pierwsze wydarzenia organizatorzy uruchomili pulę dodatkowych miejsc. W sobotnie popołudnie do Bydgoszczy przyjedzie Radosław Kawęcki, który przeprowadzi warsztaty. – Przyjedzie do Bydgoszczy wraz z dwoma trenerami od techniki pływania – mówią organizatorzy. Są jeszcze miejsca na te zajęcia, a tych przewidziano czterdzieści. Koszt to trzydzieści złotych, a cały dochód z zajęć zostanie przekazany na cele charytatywne. W niedzielę (13.03) w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się maraton pływacki. – Każdy z uczestników przez sześćdziesiąt minut musi pokonać jak najdłuższy dystans – precyzuje Paweł Kowalski.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

Basen w którym nie całuje się klamki oraz wszystko działa jak powinno.