Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Basen Astoria Bydgoszcz – atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia

Dodano: 21.02.2022 | 12:46

Na zdjęciu: Basen Astoria Bydgoszcz to jedyna w województwie kujawsko-pomorskim pływalnia o długości 50 metrów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Basen Astoria Bydgoszcz to największa bydgoska pływalnia. Została otwarta w marcu 2021 roku. W ofercie Centrum Rekreacji Astoria przy ulicy Królowej Jadwigi 23 znajduje się również strefa SPA oraz siłownia.

Nowy obiekt w Bydgoszczy powstał w miejscu dawnego kompleksu sportowego, w skład którego poza basenem wchodziła również hala sportowa i baseny zewnętrzne. Został on oddany do użytku w 1962 roku – wzniesienie nowej pływalni poprzedziły prace rozbiórkowe przeprowadzone w 2017 roku.

Basen Astoria Bydgoszcz – budowa

Budowa Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy rozpoczęła się w 2018 roku i zakończyła się dwa lata później. Kompleks w nowym wydaniu został zaprojektowany przez Gennadiia Donetsa. Wyróżnia go elewacja ze stali kortenowskiej, które w trakcie prac budowlanych przechodziła proces patynowania (czyli powstawania jednolitej kolorystyki płyt przypominającej rdzę). Wybór tego materiału został dokonany ze względu na jego właściwości – elewacja nawiązuje do znajdujących się po drugiej stronie ulicy Królowej Jadwigi budynków dawnej dyrekcji kolei. Spora część Nowej Astorii została przeszklona; pojawiła się również żywa zielona ściana.Basen Astoria Bydgoszcz - atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia

Wykonawcą nowego basenu Astoria było konsorcjum Alstal Grupa Budowlana, a inwestorem – miasto Bydgoszcz. Budowa pochłonęła ponad 100 milionów złotych, z czego 25% pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach prac budowlanych powstały również drogi wewnętrzne z wjazdami od strony ulic Królowej Jadwigi oraz Rejtana, a także parking i zapowiadany od wielu lat na wysokości Astorii przystanek autobusowy (w kierunku węzła Garbary).


Tak prezentuje się Basen Astoria. Zobacz, jak wyglądają jej wnętrza [ZDJĘCIA]


Basen Astoria Bydgoszcz to jedyna w województwie kujawsko-pomorskim pływalnia o wymiarach olimpijskich – jej długość wynosi 50 metrów, a szerokość – 25 metrów. Basen może być jednak przekształcany na mniejsze przestrzenie, na przykład na dwa 25-metrowe baseny lub – dzięki technologii ruchomego dna – cztery osobne niecki do różnych form aktywności. Basen uzyskał certyfikację Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA), dzięki czemu może być on areną nim zawodów rangi ogólnokrajowej i międzynarodowej, włącznie z mistrzostwami świata). Pływalnię przy Królowej Jadwigi wyróżnia także zatapialny pomost oraz głębokość do 6m. Daje to możliwość realizacji treningów dla początkujących oraz zaawansowanych grup sportowych.

Basen Astoria Bydgoszcz - atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia

Basen Astoria Bydgoszcz posiada również nowoczesny sprzęt sportowy z certyfikatami FINA, a także pełnowymiarowe boisko do piłki wodnej. Wielką trakcją, zwłaszcza dla najmłodszych pływaków, jest wodny pneumatyczny tor przeszkód o długości 30 m. Jest on rozstawiany w weekendy oraz przy okazji wydarzeń dla dzieci. Wejście na pływalnię można połączyć z korzystaniem ze strefy SPA.

Astoria Bydgoszcz – basen, strefa SPA i siłownia

W kompleksie przy ulicy Królowej Jadwigi można skorzystać ze strefy SPA. Do dyspozycji klientów są cztery sauny: fińska/sucha, infrared i łaźnia parowa. Dodatkowo w strefie SPA znajduje się jacuzzi. Wejście do strefy SPA możliwe jest po zakupie biletu lub karnetu na pływalnię. Kupując karnet Fitness, klienci otrzymują nieograniczony dostęp do strefy SPA.

W kompleksie Astoria w Bydgoszczy funkcjonuje również siłownia i strefa fitness. Można z nich korzystać indywidualnie, jak również uczestniczyć w zajęciach grupowych, takich jak: jumping fitness, power pump, strong, booty shape, tabata, zumba, mobility & stretch, trening obwodowy, total shape, zdrowy kręgosłup, mobility roller, pilates, ABS – płaski brzuch, jumping basic i trening ogólnorozwojowy. Ponadto, Fitness Astoria oferuje również zajęcia na rowerach stacjonarnych na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness Astoria zachęca do uczestnictwa w zajęciach, oferując pierwszy darmowy trening. W jego ramach można skorzystać z siłowni, dowolnych zajęć (z wyłączeniem AQUA FITNESS) oraz strefy SPA. Karnet Fitness/Siłownia/SPA kosztuje 149 zł miesięcznie, a pojedyncza wejściówka – 29 zł.

Ceny biletów i godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 6:00 – 22:00
sobota: 7:00 – 22:00
niedziela: 10:00 – 22:00

CENNIK BILETÓW INDYWIDUALNYCH

1 godzina – bilet ulgowy 12 zł, normalny 15 zł
2 godziny – ulgowy 20 zł, normalny 25 zł

Basen Astoria Bydgoszcz honoruje karty FitProfit oraz Multisport. Za każde kolejne rozpoczęte 5 min obowiązuje dopłata w wysokości 1 zł. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży i studentom do ukończenia 26 roku życia, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz emerytom i rencistom na podstawie legitymacji/karty seniora.

CENNIK BILETÓW GRUPOWYCH

1 godzina – bilet ulgowy 10 zł, normalny 12 zł
2 godziny – ulgowy 16 zł, normalny 20 zł

Grupa uprawniona do zakupu biletów grupowych powinna liczyć minimum 8 osób. Za każde kolejne rozpoczęte 5 min obowiązuje dopłata w wysokości 1 zł. Bilet ulgowy przysługuje  dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży i studentom do ukończenia 26 roku życia, na podstawie ważnej legitymacji (szkolnej bądź studenckiej) oraz emerytom i rencistom na podstawie legitymacji/karty seniora.

Basen Astoria Bydgoszcz oferuje także bilety rodzinne – wówczas za 1 godzinę pływalnia każdy członek rodziny płaci 8 złotych, a za 2 godziny – 10 złotych. Za każde kolejne rozpoczęte 5 min obowiązuje dopłata w wysokości 1 zł. Na taką samą zniżkę mogą również liczyć posiadacze karty dużej rodziny, seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami (opiekun osoby niepełnosprawnej – wstęp bezpłatny). Warto dodać, że weterani i weterani poszkodowani korzystają z pływalni bezpłatnie za okazaniem legitymacji weterana lub weterana poszkodowanego.

Na basenie Astoria Bydgoszcz prowadzone są także zajęcia Aqua Fitness. Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach wynosi 30 zł – nie są tam jednak honorowane karty FitProfit oraz Multisport.

Basen Astoria Bydgoszcz – karnety

BASEN+SPA:
8 wejść (czas 1 godzina) – 110 zł
12 wejść – 160 zł

AQUA FITNESS
4 zajęcia – 100 zł
8 zajęć – 160 zł

Karnety BASEN+SPA oraz AQUA FITNESS są ważne 1 miesiąc.

Na basenie Astoria Bydgoszcz można również wynająć tory. Koszt wynajmu toru na basenie 25 m wynosi 120/90 zł (jednorazowo/stała rezerwacja). Analogicznie koszty wynajmu toru na basenie 50 m wynoszą 240/180 zł. Na torze na basenie 25 m może jednocześnie przebywać maksymalnie 8 osób, a na 50 m – 15 osób. Koszty wynajmu torów dla nurków (rezerwacja jest możliwa wyłącznie dla grup) wynosi 90 zł przy stałej rezerwacji i 120 zł przy rezerwacji jednorazowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
2 lat temu

Dobrze by było żeby wszystkie tory np. o głębokości 1,2 m nie mogły być zarezerwowane albo całe dno obniżane 2,1 m. Nie wszyscy są dobrymi pływakami.