Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy basen otwarty na Miedzyniu. Po południu będzie dostępny dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.10.2022 | 13:32

Na zdjęciu: Basen Łabędź przy ul. Pijarów na bydgoskim Miedzyniu otworzy się dla mieszkańców w czwartkowe popołudnie.

Fot.

Mieszkańcy Miedzynia długo czekali na ten dzień. Dzisiaj (20 października) po południu dla mieszkańców oficjalnie otwarty zostanie basen Łabędź przy ul. Pijarów.

– Było to jedno z marzeń, które się tutaj zrodziło i przekuło w ten piękny basen – mówił podczas przedpołudniowego spaceru inwestycyjnego po obiekcie prezydent Bydgoszczy. Rafał Bruski podkreślał, że z basenu będzie mogło korzystać ponad tysiąc dzieci ze szkół – przede wszystkim z Zespołu Szkół nr 8, do którego uczęszcza niemal ośmiuset uczniów i przedszkolaków. Prezydent nie ukrywał, że inwestycję zrealizowano, mimo wielu wyzwań, a za te uznał m.in. stratę przez samorząd środków finansowych przez rządowe cięcia.

Wykonawcą inwestycji jest firma Alstal. – Chcę pogratulować znakomitego obiektu, podziękować za współpracę wszystkim. Obiekt powstał w terminie umownym, jest znakomitej jakości, nie było żadnych negatywnych zdarzeń BHP – podkreślał prezes Alstal Jarosław Szczupak. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 Eugeniusz Sobieraj podkreślał, że już w latach 90., przy Pijarów była dziesięcioklasowa szkoła. – Nasze marzenia były dalekosiężne. Myśleliśmy o pięknej, wspaniałej szkole i te marzenia się ziściły. Powstała szkoła, która spełnia wymagania, powstała duża i mała sala gimnastyczna, plac zabaw, boisko orlik i to, co było naszym największym marzeniem – aby był basen – mówił dyrektor Sobieraj, który dziękował prezydentowi i miejskim radnym za zaangażowanie w tę inwestycję. W podobnych słowach wypowiadała się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35. – Cała nasza społeczność szkolna już się cieszy na ten basen. Śledziliśmy każdy krok, budowę i bardzo się cieszymy, będziemy z niego korzystać – mówiła Aleksandra Gulbinowicz-Kotowska.

Przedstawiciel Rady Osiedla Miedzyń-Prądy Dariusz Smól przypomniał z kolei, że niespełna dekadę temu usłyszał słowa, że basenu na osiedlu nie ma i nie będzie. – Gdybyśmy wtedy w to uwierzyli, to rzeczywiście jego by nie było. Znaleźli się mieszkańcy, którzy podejmowali inicjatywy, naciskali i te naciski przyniosły efekt w postaci tego pięknego obiektu. Ta droga nie była łatwa, ale dzisiaj świętujemy. To jest święto dla mieszkańców Miedzynia i Prądów – dodawał.

Basen ma powierzchnię blisko 1 600 metrów kwadratowych, a budynek przy Pijarów jest dwukondygnacyjny. Basen sportowy ma zmienną głębokość 1,2 – 1,8 m i wymiary 25×12,5 m. Wyposażony jest w sześć torów pływackich i bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób z niepełnosprawnościami. Są też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z atrakcjami do zabawy. Wśród nich jest pochylnia – zjeżdżalnia pomiędzy brodzikami, w strefie oddzielonej od basenu są wanny SPA, jest też strefa fitness.

Basen Łabędź na Miedzyniu zostanie otwarty dla mieszkańców dzisiaj o 16:00. W dni robocze w godz. 8:00 – 16:00 na basenie odbywać się będą zajęcia szkolne, ostatnie komercyjne wejście na obiekt w tygodniu i w weekendy o 20:30.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taros
taros
1 rok temu

Czy ktoś z Was robił szkolenia BHP w Krakowie, w sensie to – https://www.tarbonus.pl/oddzial-szkoleniowy-krakow/ Jak z poziomem? Czy warto? Takie szkolenia można robić tylko stacjonarnie, czy również online?