Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBasen na Kapuściskach otwarty. Tak wygląda Piąta Fala! [ZDJĘCIA]
Basen Piąta Fala Bydgoszcz
05.11.2019 | 15:11

Basen na Kapuściskach otwarty. Tak wygląda Piąta Fala! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Na ten dzień mieszkańcy Kapuścisk czekali długo. Dzisiaj oddany do użytku został basen Piąta Fala, mieszczący się przy V Liceum Ogólnokształcącym.

We wtorkowe popołudnie, odbyła się uroczystość otwarcia obiektu, na który mieszkańcy Kapuścisk oczekiwali przez długi czas. – Na tym osiedlu tego typu obiektów brakowało – nie ukrywał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Kapuściskom się to po prostu należało

– mówił Bruski na otwarciu basenu. Obiekt dla mieszkańców dostępny będzie od wtorkowego popołudnia. Do dyspozycji mieszkańców jest sześciotorowy basen o wymiarach 25 x 12,5 m. W kompleksie znajduje się też niecka rekreacyjna o powierzchni 142 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy). Do dyspozycji będą też dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym grzybkiem wodnym.

Na basenie powstała też 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa zewnętrzna z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów, a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane są: sala do fitness, siłownia, przebieralnie oraz pomieszczenia trenerów i pomieszczenia gospodarcze. Dodajmy, że całkowity koszt inwestycji wyniósł 24 miliony złotych.

Dodatkowo, na pływalni zostanie zorganizowana Noc Basenu. Wydarzenie odbędzie się w weekend 15/16 listopada w godz. 19:00 – 2:00. – Jeśli ta inicjatywa się powiedzie, to następna taka inicjatywa odbędzie się przed walentynkami – powiedział dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego Leszek Siekierski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments