87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 12 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBasket 25 wygrał ważny mecz. Bydgoskie koszykarki lepsze od AZS-u Gorzów [ZDJĘCIA]
Borislava Hristova
24.02.2021 | 22:08

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano zaległy mecz z dwunastej kolejki.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki wygrały z AZS-em Gorzów.

Koszykarki Basketu 25 odniosły cenną wygraną w Energa Basket Lidze Kobiet. W zaległym meczu z 12 kolejki, zespół Piotra Kulpekszy pokonał Enea AZS Gorzów.

To niezwykle istotna wygrana, bo bydgoski zespół nadal ma realną szansę na zajęcie czwartego miejsca w tabeli po fazie zasadniczej, do zakończenia której Basket 25 rozegra jeszcze dwa spotkania (oba bez udziału kibiców) – w sobotę (27 lutego) we własnej hali z DGT AZS-em Politechniką Gdańską (17:00) i w środę (3 marca) na wyjeździe z VBW Arką Gdynia (18:00).

Starcie z AZS-em Gorzów ułożyło się pomyśli bydgoszczanek od początku. W połowie pierwszej kwarty było 13:10 po trójce Julie McBride, a potem 20:12, gdy zza linii 6,75 m trafiła Angelika Stankiewicz. Gorzowianki zdołały jeszcze doprowadzić do remisu 20:20, ale pierwsze 10 minut bydgoski zespół wygrał 25:20.

Wysokie prowadzenie, podopieczne Piotra Kulpekszy obroniły także po drugiej i trzeciej kwarcie, ale czwarta zaczęła się dla bydgoszczanek źle, bo rywalki zanotowały serię 8:0 i przegrywały tylko 58:64, a potem zrobiło się 64:68, gdy punkty dla gorzowskiego zdobyła Hristova. W kluczowym momencie, ważne punkty zdobyły Burdick, Evans, a trójkę rzuciła Michałek. Bydgoski zespół wygrał 77:68, co było jego dwunastym triumfem w tym sezonie ligowym.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 12 KOLEJKA – 24.02.2021 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA AZS AJP GORZÓW WIELKOPOLSKI 77:68
 (25:20, 21:14, 18:15, 13:19)

KS BASKET 25: Burdick 21 (11 zb., 5 as.), Evans 18 (10 zb.), McBride 12 (3×3, 5 zb., 10 as.), Międzik 12 (4×3), Michałek 3 (1×3) – Stankiewicz 9 (2×3), Boonstra 2.

ENEA AZS AJP: Walker-Kimbrough 23, Hristova 20 (6 zb.), Gustafson 19 (7 zb.), Green 2 (5 zb.), Dźwigalska (5 as.) – Owczarzak 6, Matkowska, Kaczmarczyk.

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Marcin Bieńkowski, Adrian Szczotka.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Robert Zieliński.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.