Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Beata Polasik nową przewodniczącą Rady Gminy Osielsko. Paweł Kamiński wiceprzewodniczącym

Dodano: 09.05.2024 | 11:32

Na zdjęciu: W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący wyboru przewodniczącego rady oraz wiceprzewodniczącego

Fot. Gmina Osielsko

Za nami pierwsze obrady Rady Gminy Osielsko nowej kadencji. Podczas sesji dokonano m.in. wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

Ślubowania złożyli zarówno nowo wybrani radni jak i Janusz Jedliński, który głosami wyborców został wybrany na wójta gminy. W porządku obrad znalazł się także punkt dotyczący wyboru przewodniczącego rady oraz wiceprzewodniczącego.

Przypomnijmy, że w wyborach do Rady Gminy Osielsko postanowił nie kandydować wieloletni przewodniczący Benedykt Leszczyński. Starał się on o mandat radnego Powiatu Bydgoskiego. Nie uzyskał jednak wystarczającej ilości głosów.

Kandydaturę Beaty Polasik na stanowisko przewodniczącej Rady Gminy Osielsko zgłosił radny Paweł Kamiński. Więcej kandydatów nie było. Beata Polasik w poprzedniej kadencji była wiceprzewodniczącą rady. W głosowaniu tajnym wszyscy radni obecni na sali obrad poparli Beatę Polasik. – Dziękuję Państwu radnym za takie zaufanie – powiedziała po wyborze Beata Polasik. – Uważam, że przejęcie kierowania Radą Gminy po moim poprzedniku Benedykcie Leszczyńskim jest niezwykłym zobowiązaniem, ale zarazem ogromnym wyzwaniem. Będę starała się je wypełnić jak najrzetelniej potrafię i jeszcze raz dziękuję Państwu radnym za zaufanie – dodała.

Następnie przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczącego. Tutaj także był jeden kandydat. Radnego Pawła Kamińskiego zgłosił radny Daniel Kossakowski. W głosowaniu tajnym kandydaturę Pawła Kamińskiego poparli wszyscy radni. – Również bardzo dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że z przewodniczącą Beatą Polasik będziemy sprawnie procedować sprawy Rady Gminy – powiedział Kamiński.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments