Bydgoszcz
18C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędą remonty. 30 milionów na inwestycje ADM
02.02.2021 | 21:20

Będą remonty. 30 milionów na inwestycje ADM

Na zdjęciu: W zasobach ADM znajduje się m.in. budynek przy ul. Sikorskiego.

Fot. UMB

30 milionów złotych zostanie przeznaczone na inwestycje miejskiej spółki ADM. Prace obejmą m.in. Stary Fordon, Okole i Szwederowo.

11,4 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczone na przebudowę ośmiu budynków zlokalizowanych przy ulicach Jasnej i Wrocławskiej na Okolu oraz Ugory i Bielickiej na Szwederowie. Wykonawców, którzy rozpoczęli prace, wybrano już w ubiegłym roku. Po rewitalizacji budynki nadal mają pełnić funkcje mieszkalne. – Wyremontowane zostaną nie tylko fasady i wnętrza. Wymieniane są też instalacje, likwidowane są piece, a budynki podłączane są najczęściej podłączane do miejskiej sieci ciepłowniczej – informuje bydgoski magistrat. W ramach prac zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół budynków – przybudówki i szopy zostaną zastąpione zieleńcami, miejscami do odpoczynku i wybrukowanymi miejscami postojowymi.

Za 7 milionów złotych pochodzących ze środków unijnych z Gminnego Programu Rewitalizacji mają zostać dokończone prace przy modernizacji siedmiu budynków w Starym Fordonie, gdzie remontowane są elewacje i dachy, wzmacniane są konstrukcje budynków i ocieplane są ściany. – Dzięki temu podwyższy się standard historycznej zabudowy na rewitalizowanym obszarze i co najważniejsze – zlikwidowane zostaną piece kaflowe na rzecz indywidualnego ogrzewania gazowego. W środku remont przejdą też klatki schodowe. Powstaną samodzielne mieszkania w pełnym standardzie – wyjaśnia urząd miasta.

ADM planuje też dokończenie prac przy elewacji kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 63 oraz budynków przy Nakielskiej 13 i 25, a także wyposażenie kolejnych lokali w ogrzewanie gazowe lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mają być prowadzone również m.in. wymiany dachów, stolarki drzwiowej i okiennej oraz renowacje klatek schodowych.

Od ubiegłego roku trwa przebudowa dawnego hotelu pracowniczego przy ul. Łukasiewicza 10. Powstaną tam 43 mieszkania. Przygotowano już również dokumentację niezbędną do przebudowy sąsiedniego budynku pod numerem 5. Aby rozpoczęły się prace, konieczne jest uzyskanie dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Miasto jest obecnie właścicielem ponad 9400 lokali. ADM zarządza zarówno zabytkowymi kamienicami, jak i kilkuletnimi budynkami. Prawie 90 procent budynków gminnych powstało przed 1945 rokiem, a średni wiek kamienic szacuje się na ponad 110 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści