Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBędą wycinki drzew w parku na Leśnym
21.10.2019 | 10:22

Będą wycinki drzew w parku na Leśnym

Na zdjęciu: Park Bydgoskiego Harcerstwa na osiedlu Leśnym.

Fot. archiwum

96 drzew zostanie wyciętych w parku Bydgoskiego Harcerstwa na osiedlu Leśnym. Urząd miasta prowadzi postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac w drzewostanie, obejmujących również usunięcie sosen czy klonów z terenu zielonego w obrębie Modrzewiowej i Czerkaskiej. 

Przetarg na wykonanie prac w drzewostanie na terenie Bydgoszczy został ogłoszony przez ratusz w mijającym tygodniu. Podzielono go na cztery pakiety: trzy z nich obejmują prace pielęgnacyjne, takie jak cięcia mające na celu prawidłowe ukształtowanie korony czy usunięcie jemioły. Jeden z pakietów obejmuje natomiast wycinkę drzew na terenie parku Bydgoskiego Harcerstwa na osiedlu Leśnym.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, przetarg zakłada usunięcie z terenu parku 96 drzew – kilkunastu sosen pospolitych i jarzębów szwedzkich, a także kilku sztuk brzóz brodawkowatych, jabłoni domowej, topoli kanadyjskich czy klonów. Część z ich pni ma zostać wyfrezowana. Jak wynika z mapy, na której oznaczono orientacyjnie miejsca usunięcia drzew, te przeznaczone do usunięcia znajdują się one głównie przy, a nawet w ciągu parkowych alejkach.

Przed przystąpieniem do wykonania prac wykonawca ma obowiązek przeprowadzić oględziny w zakresie występowania w obrębie drzew dziko występujących roślin, grzybów i zwierząt objętych ochroną gatunkową. – Realizowane prace nie mogą skutkować zniszczeniem siedlisk gatunków chronionych oraz samych okazów – precyzuje dokumentacja. Zobowiązuje też ona wykonawcę do odtworzenia trawników zniszczonych w czasie prowadzenia robót, bieżącego uprzątania gałęzi i ścinek drewna z chodników, jezdni i alejek parkowych oraz do pokrycia kosztów naprawy wszelkich ewentualnych szkód związanych z realizacją robót, np. uszkodzeniem chodników czy zieleni.

Prace pielęgnacyjne i wycinki mają zostać wykonane do 20 grudnia tego roku.

Aktualizacja: W wydanym komunikacie urząd miasta informuje: „W ramach zadania przewiduje się również wycięcie obumarłych drzew na terenie Parku Bydgoskiego Harcerstwa na osiedlu Leśnym. W ramach pierwszego pakietu zadanie obejmuje wycinkę posuszu, czyli suchych drzew, które mogą stanowić zagrożenie dla spacerowiczów. Drzewa znajdują się w Parku Bydgoskiego Harcerstwa przy ul. Czerkaskiej. Większość z nich to sosny, brzozy i jarząby”. Nie ma natomiast wieści o ewentualnych nasadzeniach zastępczych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści