Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Będzie nowy trener Olimpii Grudziądz. Beniaminek II ligi buduje skład na nowy sezon

Dodano: 23.06.2023 | 19:30

Na zdjęciu: Bogusław Baniak nie będzie już trenerem piłkarzy Olimpii Grudziądz, z którymi wywalczył awans do II ligi.

Fot. Archiwum

Spore zmiany w Olimpii Grudziądz. Beniaminek piłkarskiej II ligi będzie miał w nowym sezonie nowego szkoleniowca.

Grudziądzki klub przekazał w krótkim komunikacie na swojej stronie internetowej, że drużyny w sezonie 2023/2024 nie poprowadzi już Bogusław Baniak. Jak dodano, wygasająca z końcem czerwca br. umowa z doświadczonym szkoleniowcem nie zostanie przedłużona. To nie jedyna zmiana w sztabie szkoleniowym beniaminka II ligi. Z Olimpią pożegnał się także jeden z asystentów Baniaka, Marek Stepnowski. Ten z kolei – jak doprecyzowano – będzie teraz pracował w jednym z klubów Fortuna I Ligi.

Oprócz zmian w sztabie szkoleniowym, sporo dzieje się także przy budowie składu Olimpii na nowy sezon. Kontrakty z „biało-zielonymi” przedłużyli Adrian Olszewski, Jose Cabrera, Kacper Jarzec, Jakub Nawrocki, Kamil Kurowski, Damian Vu Thanh, Patryk Winsztal, Oskar Sikorski, Sebastian Olszewski i Szymon Stanisławski. Nowym zawodnikiem beniaminka drugiej ligi został natomiast Rafał Kobryń. Grający na pozycji pomocnika 28-latek podpisał dwuletni kontrakt, a miniony sezon spędził w Cartusii Kartuzy.

Olimpia rozpocznie sezon II ligi dokładnie za miesiąc. W weekend 22/23 lipca, grudziądzki zespół zagra na wyjeździe ze spadkowiczem z I ligi, Sandecją Nowy Sącz. Pierwszy domowy mecz przy Piłsudskiego 14 tydzień później, a Olimpię czekać będzie wówczas starcie z innym beniaminkiem rozgrywek, Polonią Bytom.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments