Beniaminek Energa Basket Ligi zaczyna budowę składu. Jest już pierwszy kontrakt
Dodano: 06.06.2019 | 06:00Na zdjęciu: Dorian Szyttenholm nadal będzie zawodnikiem Enea Astorii Bydgoszcz.
Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum
Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz rozpoczęli budowę składu na nowy sezon w Energa Basket Lidze. Poinformowali już o pierwszym kontrakcie.
Ten z bydgoskim klubem podpisał Dorian Szyttenholm. Będzie to już jedenasty z rzędu sezon, w którym wystąpi on w barwach Enea Astorii Bydgoszcz i drugi w elicie. Szyttenholm był graczem „Asty” w sezonie 2003/2004.
W minionym sezonie I ligi, Szyttenholm średnio zdobył 5.5 pkt. na mecz i 3,4 zbiórki. To pierwszy zawodnik, który związał się z Astorią umową przed startem nowego sezonu ligowego. Chęć pozostania w Enea Astorii wyraził kapitan drużyny Michał Aleksandrowicz, który w rozmowie z nami zadeklarował, że to „Asta” będzie miała pierwszeństwo w negocjacjach.
Przypomnijmy, że w poniedziałek klub oficjalnie poinformował, że drużynę poprowadzi Artur Gronek, a jego asystentami będą Grzegorz Skiba i Hubert Mazur. Niebawem mamy poznać nazwiska kolejnych nowych graczy drużyny.
- ABRAMCZYK Polonia wygrywa w Rybniku. Zobacz ZDJĘCIA z meczu! - 11 kwietnia 2026
- Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca auta osobowego [ZDJĘCIA] - 10 kwietnia 2026
- Kolejne loty Bydgoszcz – Frankfurt odwołane. Powodem – strajk w Lufthansie - 10 kwietnia 2026








