Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBezpłatne testy dla pracowników przychodni. Można się zgłaszać
Koronawirus_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - SF (1)
14.10.2020 | 09:43

Bezpłatne testy dla pracowników przychodni. Można się zgłaszać

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny przeprowadzi analizy laboratoryjne.

Fot. Szymon Fiałkowski

Samorząd województwa sfinansuje dedykowane badania przesiewowe dla białego personelu szpitali  i przygodni funkcjonujących w systemie publicznej służby zdrowia. Kierownictwo placówek może zgłaszać zapotrzebowanie.

Testy w liczbie 18 tysięcy mają zostać przydzielone do poszczególnych powiatów proporcjonalnie do liczby pracujących tam medyków. Trafią do lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. – Nasz program badań wpisuje się w wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia i przyjęte przez rząd zasady zmierzające do ograniczenia transmisji koronawirusa SARS-CoV-2, uzupełniając finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia system badań ze wskazań epidemiologicznych. Co ważne, obejmujemy nimi także personel przychodni podstawowej opieki medycznej – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez urząd marszałkowski, w przypadku szpitali tygodniowo będzie badana jedna, wybrana losowo osoba z każdego oddziału, zaś w przypadku przychodni – 10 proc. personelu tygodniowo. Analizy laboratoryjne przeprowadzą Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy i bydgoski Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny.

Szczegółowe zasady i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści